• Anasayfa
  • Mobil
  • Arapça Karakterlerin Olduğu Bir Mesaj, iOS 8.3 Yüklü iPhone’ları Çökertiyor!

Arapça Karakterlerin Olduğu Bir Mesaj, iOS 8.3 Yüklü iPhone’ları Çökertiyor!

4
0
0
0
0
Dünyanın en büyük forumlarından olan Reddit’ten bir kullanıcı, Arapça harf ve sembollerden gelen mesajın açılmasıyla birlikte iOS 8.3 yüklü iPhone'ların çöktüğünü ortaya çıkardı.
iOS 8.3 yüklü iPhone cihazlara gelen ve Arapça karakterlerden oluşan mesaj, iPhone’un çökmesine ve tekrar başlamasına neden oluyor.

Bu gelen mesajı liste görünümünde aştığınızda, uygulama direkt olarak telefonun çökmesine sebep oluyor. Eğer başınıza böyle bir şey gelirse, bu durumdan iki şekilde kurtulabilirsiniz.

İlk olarak Siri’den kendinize mesaj gönderilmesini isteyin. Siri’ye “kendime bir mesaj gönder” dediğiniz anda sesli asistan size bir mesaj gönderecek. Bu sayede iPhone’unuzun çökmesini engellemiş olacaksınız.

Alternatif olarak Not uygulamasını açarak size gelen mesajı açın. Daha sonra bu mesaj içerisine küçük bir belge koyarak geri gönderin. MacRumors, bu sıkıntının iOS 8.3 dışında yüklü olan sürümleri de etkileyebileceğini belirtti.Bu iki seçenekten birini kullandığınız taktirde sorundan kurtulmuş olacaksınız. Fakat şimdiden bu durum Apple yetkililerinin kulağına gitmiş ve en kısa sürede bu sorunun çözüleceğine dair açıklama yapılmış.
 
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0