• Anasayfa
  • Mobil
  • Arkadaş Bulma Uygulamaları Gençler Arasında AIDS Vakalarını Artırıyor!

Arkadaş Bulma Uygulamaları Gençler Arasında AIDS Vakalarını Artırıyor!

3
1
0
0
0
Birleşmiş Milletler'in sunduğu rapora göre tanışma uygulamaları yüzünden gençler arasındaki AIDS vakalarının sayısında büyük bir artış var.
İnternet herkesin elinin altında olan ve rahatlıkla kullanabildiği platformlardan birisi. Eş zamanlı olarak başkalarıyla görüşme yapabildiğimiz ve iletişime geçebildiğimiz bu platform, ancak doğru amaçlarla kullanıldığı takdirde bizlere yararlı olabiliyor. Android işletim sistemini kullanan telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkan ve neredeyse herkesin en az bir kere göz attığı arkadaş bulma uygulamaları (Tinder, Hornet, Scruff gibi uygulamalar), yapılan açıklamalara göre, internetteki diğer birçok uygulama gibi maalesef yarardan çok zarara neden yol açıyorlar.United Nations (Birleşmiş Milletler) tarafından bugün açıklanan rakamlara göre bu uygulamayı kullanan gençlerin oranı oldukça yüksek. Uygulamayı kullanan kişiler arasında başlayan ve ilerleyerek fiziksel temasa kadar varabilen ilişkiler, birbirlerine dikkatsizce yaklaşan gençlerin sonunu getirebiliyor. Birleşmiş Milletler raporuna göre bu gibi ilişkiler yüzünden gençler arasında AIDS vakalarının çoğaldı ve bu artışın büyük bir oranda sorumlusu olarak gençleri tanıştıran arkadaş bulma uygulamaları gösteriliyor.

Raporun ortaya çıkarttığı bu sonuçlara göre arkadaş bulma uygulamalarının çok yararlı olmadığını anlayabiliyoruz. Yani eğer bu uygulamalardan birisini kullanıyorsanız, uygulama sayesinde tanıştığınız birisine daha dikkatli yaklaşmanızı tavsiye ederim.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0