Artık iPhonelar Otomatik Düzeltme İle Milletin Başını Yakamayacak

0
0
0
0
0
iPhoneların en sevilmeyen özelliklerinden biri olan klavyedeki otomatik düzletmeden kaynaklanan sıkıntılar artık tarih oluyor.
Stabilite açısından ve tasarım şıklığı ile kullanıcılarını fanatik haline getiren Apple'ın telefonlarındaki aslen oldukça iyi amaçlar ile çıkan fakat sık sık milletin başını yakan klavyedeki otomatik düzeltme özelliği ile sevgilinizle, arkadaşınızla hatta patronunuzla birçok sıkıntı yaşayabiliyorsunuz.

Genel manada kullanım kolaylığı sağlasa da arada saçmalayan bu sistem artık milletin başını yakmayacak. Çünkü Apple bunu düzeltecek bir patent aldı.Yukarıda görebileceğiniz patent ise şu şekilde çalışacak; Mesaj gönderirken artık iPhonelarda otomatik düzeltme uygulanan kelimeler altı çizili ve mavi renkli olarak karşıya iletilecek. Mesajı alan kullanıcı ise eğer mesajda gariplik ya da hata sezerse bu mavi olan kelimelere tıklayarak otomatik düzeltme uygulanmış olan bu kelimelerin diğer düzeltme tahminlerini görebilecek.Böylece yukarıda örneğini dördüğünüz şekilde otomatik düzeltme maduru olmadan karşınızdaki kişiye atmak istediğiniz mesajı da iletmiş olacaksınız. Bu şekilde birçok yuvayı ya da işi kurtaracak olan Apple'ın bu patentini ne zaman uygular, iOS 10 ile gelir mi bilemiyoruz. Fakat gerçekten güzel bir düşünce olduğunu söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0