• Anasayfa
  • Mobil
  • Artık Play Store Uygulaması İle Beta Testerine Katılabilirsiniz!

Artık Play Store Uygulaması Üzerinden Beta Testlerine Katılabilirsiniz!

3
3
1
1
0
Birçok meraklı Android kullanıcılarının katıldığı beta testlerine artık Google Play Store üzerinden erişebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Android kanadındaki birçok mobil uygulamaya gelen yenilikler genellikle Beta ya da Alfa dediğimiz test sürümleri üzerinden ortaya çıkıyor. Bu noktada bu özelliklere ilk erişmek için beta test kullanıcı olmak gerekli. (Hani uygulamalara gelen yenilikler ile alakalı haber yaptığımda "Abi nasıl yapıyorsun bunu?" diyorsunuz ya, sebebi beta test kullanıcı olmam)

Bu noktada daha öncesinde o uygulamanın Google+ beta grubuna dahil olmak, ardından beta test kullanıcı sayfasından katılım sağlamak ve güncellemek gerekiyordu. Bunu genellikle PC başından yapabileceğiniz ve mezaketli bir iş olması sebebiyle herkes denemiyordu.Fakat Google Play Store'a gelen 6.7.07.E güncellemesi ile artık direkt olarak Play Store uygulaması üzerinden istediğiniz uygulamalara beta test kullanıcısı olarak katılabiliyorsunuz. Yukarıda görebileceğiniz gibi örnek olarak WhatsApp'ı gösterdiğim uygulama sayfasına girdiğinizde artık "Benzer Uygulamalar" bölümünün hemen altında "Become a tester" ya da "Test kullanıcısı ol" diye bir bölüm ekleniyor. "I'm in" demenizin ardından birkaç dakika içinde test kullanıcısı olabiliyorsunuz.Ardından ise yukarıda gördüğünüz gibi ilk başta beta test kullanıcı isteğinizin alındığı, birkaç dakika sonra beta test kullanıcısı olduğunuz uyarısı hemen Kaldır ve yazan butonların altında çıkıyor. Test kullanıcısı olmanızın ardından ise eğer yeni bir beta sürümü varsa "Güncelle" diyerek artık beta sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece beta sürümü olan tüm uygulamalara sadeve bir adımda beta kullanıcısı olabileceksiniz.

Bu özelliğe sahip olmak için Play Store üzerindeki Ayarlar kısmının en altında bulunan sürüm koduna bakın, eğer 6.7.07.E değil ise aşağıdaki bağlantıdan APK olarak indirip cihazınıza kurulumunu yaparak bu beta test kullanıcısı olma özelliğine sahip olabilirsiniz.

3
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
1
1
0