• Anasayfa
  • Mobil
  • Artık Telefon Kırmak İçin Taş Yeterli Değil

Artık Telefon Kırmak İçin Taş Yeterli Değil

4
3
3
0
0
Artık Telefon Kırmak İçin Taş Yeterli Değil
Japon üretici Kyocera'nın geliştirmiş olduğu safir ekran sayesinde artık telefonumuzun düşmesinden tırsmamız gerekmeyecek. 
Birçok para ödeyip satın aldığımız telefonlarımızın en kötü yanı şarjının az gitmesi ve dayanıksız olması.  Ekranlarının en küçük bir düşmede çatlayabildiği akıllı cihazların tamiri de bir hayli tuzlu olabiliyor. Her ne kadar ''Gorilla Glass var bende bir şey olmaz benim canavara'' deseniz de , o teknoloji telefonunuzu yerden değil cebinizdeki anahtar ve bozuk paralardan koruyor.

Peki bu işin çözümü yok mu ?

Elbette telefonlar sadece işlemci, ram, kamera gibi şeylerde gelişme göstermiyor. Telefonlarımızın sağlamlığı da kullanıcıların alırken çok dikkat ettiği özelliklerden. Japon üretici Kyocera'nın geliştirmiş olduğu safir ekran sayesinde artık telefonumuzun düşmesinden tırsmamız gerekmeyecek. 

Aşağıda izleyebileceğiniz videoda görüldüğü üzere yeni ekran bir hayli dayanıklı. Taşla bile çizilemeyen ve kırılamayan ekrana güvenebilmemiz için Teknolojiye Atarlanan Adam'ın elinden geçmesi gerekiyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki dış kasası plastik olan telefonun ekranına zarar gelmese ne olur? Sonuçta ekran dışında birçok yeri, sert bir düşmeyle bozulacak zaten.

 
4
3
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
3
0
0