• Anasayfa
  • Mobil
  • Aşk Acısı Temalı Emojiler de İçeren 72 Yeni Emoji Yayınlandı!

Aşk Acısı Temalı Emojiler de İçeren 72 Yeni Emoji Yayınlandı!

0
0
0
0
0
Duyguları ifade etmenin popüler yolu olan emojilere yeni bir paket eklendi. 72 yeni emoji içeren Unicode 9.0 resmen yayınlandı.
Günümüzde duyguları ifade etmenin en popüler yollarından biri olan emojiler giderek çeşitleniyor. Unicode Konsorsiyum’u 7500 yeni karakter ve 72 yeni emoji içeren Unicode 9.0’ı resmen duyurdu. Yeni pakette birçok farklı dilin karakterlerine destek verilirken 72 yeni emoji kategorisi de kullanıma sunuldu.

Unicode 9 içerisinde günümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak emojilere yer verildi. Örneğin, mobil dünyanın olmazsa olmazlarından “selfie” artık bir emoji oldu. Yerlere yatarak gülmeden tutun da hapşuran suratlara, el işaretlerinden scooter gibi ulaşım araçlarına kadar kadar 72 farklı kategoride yeni emojilere yer verildi.Bazı emojiler ise aşk acısı çekenler için biçilmiş kaftan. Eğer aşk acısı çekerseniz “boynu bükük gül” ve “siyah kalp” emojilerini kullanabilirsiniz. Evet, görüldüğü gibi Unicode 9 olayı biraz biraz aşk acısına bağlamış. Umarım bunları pek kullanmak zorunda kalmazsınız. Unicode 9 ile gelen tüm emojileri buradan görebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0