• Anasayfa
  • Mobil
  • Asus 8 İnçlik 4GB RAM'li Zenpad S Modelini Tanıttı

Asus 8 İnçlik 4GB RAM'li Zenpad S Modelini Tanıttı

1
0
0
0
0
Asus 8 İnçlik 4GB RAM'li Zenpad S Modelini Tanıttı
Computex 2015 etkinliğinin adeta ev sahibi konumunda olan Tayvanlı teknoloji devi Asus, etkinlikte düzenlediği basın toplantısı çerçevesinde yıl içinde ya da yakın zamanda piyasada olacak neredeyse tüm ürünlerini tanıttı. Bunlara ZenPad’in yeni serisi de dahil.
ZenPad S olarak adlandırılan bu tabletlerin en üst modeli olan ZenPad S 8.0 modelinde tablete ek olarak bir de S harfine neden olan Stylus kalem bulunuyor.

Intelin 64 bit mimariye sahip Z3580 atom işlemcisine sahip olan ZenPad S 8.0 bu işlemcinin yanında 4 GB RAM bulunduruyor.

Asus’un tasarım konusunda epey kafa yorduğunun sinyallerini veren ZenPad S, elmas kesim köşeleri, 6 milimetre kalınlığı ve 298 gram ağırlığı ile 7.5 milimetre ve 331 gram olan iPad Mini 3’ten daha ince ve daha hafif.

1536 x 2048 (2K) IPS ve 324 ppi piksel yoğunluğuna sahip olan Asus’un yeni ZenPad’i TruVivid ve Tru2Life adlı iki yeni geliştirme de bulunduruyor. (ikisine bir arada VisualMaster adını vermişler) Bu yeni teknolojiler ekrandaki görüntünün temizliğini, kontrastı ve parlaklığı daha iyileştirmek için geliştirilmiş. TruVivid teknolojisi dokunma paneli ve LCD arasındaki hava boşluğunu ortadan kaldırıp yeni bir dokunmatik ekran deneyimi sunarken Tru2Life+, video oynatımı geliştiren bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Asus’un Zenpad S 8.0 ile birlikte bahsini ettiği diğer tabletler ise Intel x3 C3200 işlemci taşıyan ZenPad 8.0 modeli ki bu model için özel olarak üretilmiş 6 hoparlörlü bir 5 + 1 kılıf bulunuyor. Bunun da yanı sıra ZenPad 7.0 ve opsiyonel bir klavyeye sahip olan ZenPad 10 modellerinin de aynı sırada tanıtımı yapıldı.

Asus henüz bu tabletlerin işletim sistemleri ile ilgili bilgi vermemiş olsa da basın görsellerinden anladığımız kadarı ile Android işletim sistemi kullanılacak; ancak atom işlemci kullanıldığına göre Windows da seçenekler arasında diyebiliriz.

ZenPad’lerin tamamında LTE/3G ve sadece Wi-Fi seçenekleri mevcut; ancak piyasaya çıkış tarihi ve fiyat bilgileri henüz belli değil.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0