• Anasayfa
  • Mobil
  • Zenfone 2'nin 4GB RAM'li Versiyonu Online Ön Satışa Çıktı

Zenfone 2'nin 4GB RAM'li Versiyonu Online Ön Satışa Çıktı

0
0
0
0
0
 Genel olarak akıllı telefonlardan beklenen talep aynıdır, iyi performans / uygun fiyat. Bu telefonlardan bir tanesi de Asus’un yeni cihazı Asus ZenFone 2.
Eğer yeni bir akıllı telefon almak istiyorsanız, oldukça farklı seçenekleriniz var demektir. Neyseki genel olarak akıllı telefonlardan beklenen talep iyi performans uygun fiyat olması. Bunlardan bir tanesi de Asus’un yeni cihazı, Asus ZenFone 2. Serinin bir önce ki modeli oldukça ses getirmişti ve bu yeni telefonunda en az eskisi kadar başarılı olacağı düşünülüyor.

Heyecanla beklenen bu yeni akıllı telefon ön siparişe açıldı ve 23 Nisan’da resmi olarak satışa çıkacak. Telefonun bu zamana kadar aldığı ön sipariş sayısı 2 milyon. Bu saygıdeğer rakama ulaşan telefon, aslında 23 Nisan’da çıkacak olan telefonun 2GB’lık düşük versiyonu. Telefonun, 4GB’lık versiyonu da 23 Nisan’da çıkacak.ZenFone 2, 5.5 inçlik  ve 1930 x 1080p çözünürlüğe sahip ekranla birlikte geliyor. Ekran Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Telefonun içinde ise 4 GB RAM ve Intel Atom 64-bit’lik 4 çekirdekli işlemciyle birlikte geliyor. İşlemci, 2.33 GHz’e kadar ulaşabiliyor.

ZenFone 2, 13-megapiksellik arka kamera ve dual-color Real Tone LED flash aydınlatmayla birlikte geliyor. Telefon, Selfie çekmek içinde 5 megapiksellik bir ön kameraya sahip. Ayrıca Zenfone 2’nin kamera yazılımı da oldukça başarılı. 32GB depolama alanına sahip olan telefon, microSD ile 64GB’a kadar yükseltilebiliyor. Cihaz, Android 5.0 ( Lollipop ) yüklü olarak kutudan çıkıyor. Ek olarak çift-SIM, Wi-Fi, Bluetooth, 3G, 4G, GPS ve 3,000 mAh’lik bataryaya sahip olduğundanda bahsetmek gerekiyor.

Piyasada ki bir çok telefondan güçlü olan ZenFone 2’nin, 4GB RAM’li versiyonu gün itibariyle 367.20 dolar üzerinden online ön siparişe açıldı. Şirket, satın aldığınız telefonu kapınıza kadar gönderiyor.

 


Güncelleme: Telefonun Türkiye'de satışa çıkıp çıkmadığı konusunda çok fazla yorum gelmesi üzerine bir açıklama yapalım istedik.

Telefon global olarak ön siparişe açıldı. Bu demek oluyor ki, telefonu yabancı kaynaklardan sipariş verebilirsiniz, ancak Türkiye'de ki vergilendirme sisteminden dolayı gümrük ile ilgili sorun çıkabiliyor. Bu sorunu çözmek için vergi ödemeniz gerekli. Bu vergiyi ödediğiniz zaman herhangi bir sıkıntı çekmezseniz ama bu sizi oldukça uğraştıracaktır. Örneğin Turkcell gibi şirketler, telefon resmi olarak çıkmadan önce yurtdışından bu telefonları getirip satış yapabiliyor. Bu nedenle teknolojik cihazlar ülkemize geldiğinde fiyatları yüksek oluyor. Yani en mantıklısı üretici şirketin telefonu ülkemize getirmesini beklemek.


Kaynak: AndroidHeadlines
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0