• Anasayfa
  • Mobil
  • Asus ZenFone 2 Üzerinde Windows 7'yi Çalıştırmayı Başardılar!

Asus ZenFone 2 Üzerinde Windows 7'yi Çalıştırmayı Başardılar!

0
0
0
0
0
XDA-Developers’ın kıdemli üyelerinden olan Ycavan isimli bir kullanıcı, Asus ZenFone 2 üzerinde Windows 7’yi çalıştırmayı başardı.
Geliştiricilerden ara sıra böyle haberler duymaya artık iyice alışkın olmaya başladık. ‘Apple Watch’u Android kullanarak çalıştırdılar’ ya da ‘Yazıcının dijital ekranında Doom oynanını oynadılar’ gibi haberlere daha önceden rastlamıştık. Bu tarz haberlerin amacı (şahsi fikrim) hem geliştiricilerin kendilerini bu şekilde dünyaya tanıtmak (popi olmak diyelim) hem de hacklenen cihazın üretici firmasına bir mesaj vermek. Ycavan isimli geliştiricinin yapmak istediği de zannediyorum ki tam olarak buydu.

Asus’un en umut beslediği ürünü olan ZenFone 2, bildiğiniz gibi Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle çalışıyor. Fakat az önce de söylediğimiz gibi XDA’nın kıdemlilerinden olan Ycavan isimli bir kullanıcı, ZenFone 2’nin Windows 7 ile düzgün bir şekilde çalışmasını sağladı. Intel Atom çipi sayesinde bunu gerçekleştirebilen kullanıcı, teorik olarak ZenFone 2’nin Windows 8 ya da 10’la çalışabileceğinin mümkün olduğunu iddia ediyor.Sanki kolay bir şeymiş gibi söylüyoruz ama Android cihazın Windows’la başlatılması hiçte kolay değil. Bunun için bootloader kilidini açmaya, özel bir çekirdek flaşa, SD kartın parçalara bölünmesine ve bir dizi özel uç komutlarının girilmesine ihtiyacınız var. Bu işlemlerin ardından yeni akıllı telefon üzerinde Ycavan’ın yaptığı gibi Windows’un eski sürümlerini çalıştırmanız mümkün olabiliyor.

Bu arkadaşın ZenFone 2 üzerinde Windows 7’yi çalıştırma evresini gösteren videoyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0