• Anasayfa
  • Mobil
  • Asus ZenFone 3'ün Olduğu İddia Edilen Teknik Özellik Detayları Ortaya Çıktı!

Asus ZenFone 3'ün Olduğu İddia Edilen Teknik Özellik Detayları Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Asus'un bahar aylarında tanıtması beklenilen ZenFone 3'ün teknik özellikleri GFX Bench testinde ortaya çıktı.
Geçen seneki başarılı bir fiyat/performans telefonu olan Asus ZenFone 2, bu başarısını farklı özelliklere sahip birçok versiyonu ile devam ettirme amacındaydı. Aynı zamanda dünyanın ilk 4GB belleğe sahip telefonu da olan ZenFone 2, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fazlasıyla ilgi gördü.

Bu başarının ardından gözler ZenFone 3'e çevrilmişken GFX Bench'te çıkan iki Asus telefonu ZenFone 3 olabileceği üzerine heyecan yarattı. Z010DD ve Z012DD model adlarını taşıyan telefonlar 5.5 inç ve 6 inçlik boyutlarıyla dikkat çekiyor.Yukarıda görmüş olduğununuz 5.5 inçlik modelde Full HD çözünürlük tercih edilmiş. Çipset noktasında Qualcomm Snapdragon 650 ve Adreno 510 ikilisinin bulundurulduğu cihazda 3GB RAM ve 32GB depolama alanı olduğu görülmekte. NFC desteği bulunmayan cihazda Android 6.0 Marshmallow kullanılıyor.Bir diğer cihazda ise 6 inçlik HD ekran, Qualcomm Snapdragon 615 ve Adreno 405 ikilisi, 3GB RAM ve 32GB depolama alanı bulunmakta. NFC desteği bu cihazda da yokken kamera noktasında 12MP arka 5MP ön kamerası bulunduğunu görmekteyiz. Aynı zamanda bu cihaz da da Android 6.0 Marshmallow kullanıldığı görülüyor.

Fakat, her ne kadar birçok kaynakta "İşte ZenFone 3" olarak lanse ediliyor ve öyle kabul ediliyor olsa da şahsen bu cihazların ZenFone 3 olduğuna dair en ufak ihtimal vermiyorum. Hem 4GB RAM ile ilk olan bir marka bir sonraki cihazında da 4GB RAM bulunduracak hem de çipseti ileriye taşıyacaktır. Snapdragon 820 hamlesi beklenen Asus'un ortaya çıkan bu cihazları da model adı olarak ZE551ML gibi bir kod ada sahip ZenFone 2'ye uymuyor. Yani devam modelinin bu model adına benzer bir ad taşıması gerekli. Bu sebeple bence bu iki cihaz ZenFone 3 değil, Asus'un orta seviye olacak iki telefonu olduğu görüşündeyim. Ancak olur da ZenFone 3 çıkarsa, Asus kendi bacağına sıkmak dışında başka birşey yapmış olmaz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0