Asus Zenfone 3'ün Tasarım Detayları Resmi Olarak Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Asus'un yeni akıllı telefon ailesi Zenfone 3 bugün Asus'un yayınladığı bir videoda göründü.
Tayvanlı elektronik üreticisi Asus'un 30 Mayıs tarihinde Computex fuarında resmi olarak tanıtmaya hazırlandığı Asus Zenfone 3 ailesi bugün yayınlanan bir videoda ilk defa ortaya çıktı. Asus'un resmi YouTube kanalında yayınladığı bu videoda cihazın tasarım detayları oldukça net bir şekilde görünüyor. Özellikle kullanıcıların tasarımından şikayetçi olduğu Zenfone 2 ailesinden sonra Asus anlaşıldığı üzere yeni cihazlarında radikal bir tasarım değişikliğine gitmiş.

Özellikle Asus Zenfone 2 serisi plastik kasası, kalın yapısı, ağır olması ve güç tuşunun cihazın en tepe noktasında konumlandırılması nedeniyle tasarım konusunda birçok eleştirinin hedefi oluyordu. Kullanıcıların bu yorumlarından sonra tasarımdaki hatalarını kabul eden şirket, yeni Zenfone 3 ailesinde çok daha şık ve ergonomik bir tasarımla tüketicilerin karşısına çıkacak gibi görünüyor.


 

 Cihazın tasarımında neler değişiyor?

Videoda görüldüğü üzere Asus kullanıcı eleştirilerini dikkate alarak Zenfone 3 ailesinde güç tuşunu cihazın üst kısmı yerine yan kısmına yerleştiriyor ve bu güç butonunda bir de parmak izi okuyucuya yer veriyor, ayrıca yayınlanan videoya göre cihazın kasası plastik yerine tamamen metal maddeden üretiliyor. Zenfone 2 serisinde ses açma - kısma tuşlarını cihazın arkasına konumlandıran Asus bu kararından vazgeçmemiş ve Zenfone 3'te de ses açma - kısma tuşlarına cihazın arka yüzeyinde yer veriyor. Cihazın arka yüzeyinde hafif çıkıntılı bir kamera bulunuyor ve kameranın yanında çift tonlu LED flaş ile lazer otofokus sensörü konumlandırılıyor.

Cihazın sızdırılan basın görseli
(Asus Zenfone 3'ün sızdırılan basın görüntüsü)
 

 Zenfone 3 Ailesinin Beklenen Özellikleri

Asus Zenfone 3 serisinde tasarımın yanı sıra teknik özellikler de önem taşıyor. Henüz cihazın tüm teknik özellikleri sızdırılmış değil ancak ortaya çıkan bilgilere göre Zenfone 3 ailesi Intel Atom işlemciler yerine Qualcomm'un ürettiği bir işlemciden gücünü alacak. Cihazda USB Type-C girişi ve 16MP OIS destekli arka kamera bulunacağı da söylentiler arasında.

Haberin girişinde de bahsettiğimiz gibi 30 Mayıs tarihinde Computex 2016 fuarında tanıtılacak olan Asus Zenfone 3 ailesinin tanıtılacağı etkinlikte Zenfone 3'ün yanı sıra Zenfone 3 Deluxe ve Zenfone 3 Max olmak üzere iki farklı modelin de tanıtılacağı söyleniyor. Asus'un yayınladığı videonun sonunda da 3 cihazın tanıtılacağını belirtmesi bu söylentileri doğruluyor olabilir.

Asus'un Zenfone 3 serisiyle ilgili yayınladığı ilk videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0