• Anasayfa
  • Mobil
  • ASUS ZenFone 5'in Lollipop Güncellemesi 3-4 Ay Sonra Gelecek!

ASUS ZenFone 5'in Lollipop Güncellemesi 3-4 Ay Sonra Gelecek!

1
0
0
0
0
ASUS , geçtiğimiz günlerde ZenFone serisi için ertelenen Android 5.0 Lollipop güncellemesini 3-4 ay içerisinde dağıtılmaya başlanacağını açıkladı. 
ASUS, geçtiğimiz günlerde ertelendiği duyurulan ZenFone serisi için Android 5.0 Lollipop güncellemesini 3-4 ay içerisinde dağıtılmaya başlanacağını açıkladı. 

Tayvanlı teknoloji devi ASUS, geçen yıl duyurduğu ZenFone serisiyle beklenmeyen derecede yüksek satış rakamlarına ulaştı. Ülkemizde de Fiyat/Performans cihazları arasında ciddi bir rekabet oluşturan ZenFone serisinin Android 4.4 KitKat sürümünden Android 5.0 Lollipop sürümüne yükseltilmesi için bir süredir çalışmalar sürüyordu.Mayıs ayının ortası gibi dağıtılacağı açıklanan güncellemenin son durumu hakkında ASUS geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış, güncellemenin performans sorunları nedeniyle bir süre önce ertelendiğini sizlerle paylaşmıştık.

ASUS Hindistan Facebook sayfasından paylaşılan bilgiye göre bu bekleme epey uzun sürebilir. Yetkililere sorulan bir Lollipop güncellemesi sorusuna karşılık ASUS yetkilileri ZenFone 5 için güncellemenin 3-4 ay içerisinde dağıtılacağını belirtmiş. Bu açıklamanın ardından akıllara "Acaba performans sorunlarından daha büyük sorunlar mı var?" gibi sorular geliyor. 

Bu arada bu tarihin ZenFone 5 için geçerli olduğu, ZenFone 4 ve ZenFone 6 ile ilgili bir açıklama yapılmadığını da sizlerle paylaşalım.

Günelleme: Bu sefer de Asus forumlarından bu gecikmenin yanlış olduğuna dair bir paylaşım geldi. Forum yetkili Zen_Master tarafından "ekip içinde iletişim sorunu" olarak nitelendirilen duruma göre bu 3-4 aylık gecikme haberi yanlış olabilir. Eğer Asus Hindistan tarafından bir düzeltme gelirse sizlere tekrar paylaşacağız.Bu uyarı için takipçimiz Taner Gergül'e teşekkür ederiz.
 
Kaynak: ASUS Hindistan
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0