• Anasayfa
  • Mobil
  • ASUS ZenFone Serisine Gelecek Android 5.0 Güncellemesi Ertelendi

ASUS ZenFone Serisine Gelecek Android 5.0 Güncellemesi Ertelendi

0
0
0
0
0
ASUS, Mayıs ayı içinde vereceğini duyurduğu ZenFone serisi için Android 5.0 Lollipop güncellemesini ertelediğini duyurdu.
ASUS, Mayıs ayı içinde vereceğini duyurduğu ZenFone serisi için Android 5.0 Lollipop güncellemesini "bir süreliğine" ertelediğini duyurdu.

ASUS'un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ZenFone serisi, kısa süre içinde Fiyat/Performans listelerinin üst sıralarında yer almayı başarmıştı. Intel Atom'un mobil pazarda payını arttırmasını sağlayan ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 modelleri için Mayıs ayının ortalarında Android 5.0 Lollipop sürüm güncellemesi yapılacağı bildirilmişti.ASUS'un resmi destek forumu olan ZenTalk'tan yapılan resmi açıklamaya göre bu güncelleme biraz gecikeceğe benziyor. ZenTalk'ın açıklamasına göre Android 5.0 Lollipop'un testlerinde bazı performans sıkıntıları yaşanmış ve ZenFone kullanıcılarından özür dilenip sorunları çözmek için ek süre istendi.

Ayrıca açıklamada Türkiye'de satışa sunulmayan PadFone S modeline verilecek güncellemenin işlemci desteğinin olmaması nedeniyle iptal edildiği duyruldu.

Kaynak: ZenTalk
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0