• Anasayfa
  • Mobil
  • AUO'nun Yeni Telefonu Sahip Olduğu Esnek Tasarımıyla Bükülmeyle Kontrol Edilebiliyor!

AUO'nun Yeni Telefonu Sahip Olduğu Esnek Tasarımıyla Bükülmeyle Kontrol Edilebiliyor!

0
0
0
0
0
Çinli firmanın yeni telefonu, sahip olduğu esnek tasarımın yanı sıra bu esneme hareketlerini algılayabiliyor ve buna göre işlemler gerçekleştirebiliyor.
Telefonlar, son yılların en hızlı gelişen ve en çok satılan elektronik cihazı. Bu cihazların bu kadar çok ilgi görmesi, farklı firmaların müşterilerin dikkatini çekebilmek amacıyla birçok yenilikle sektörde kendilerini göstermeye çalışmalarına neden oluyor.

Çin, sahip olduğu büyük nüfustan dolayı en büyük telefon pazarı. Bu nedenden ötürü Çinli birçok firma bulunuyor. Bu firmalardan birisi olan AUO, telefon sektöründe fazla adı geçmese de büyük firmalara örnek olacak bir yenilik gerçekleştirdi. Touch Taiwan 2015 etkinliğinde AUO, sergilediği bükülebilen ve bükülmelere göre çeşitli eylemler gerçekleştiren telefonuyla katılımcıların dikkatini çekmeyi başardı.Önceden Apple ve Samsung'un yaşadığı bükülme sorununu kontrollü bir biçimde çok kullanışlı bir hale getiren AUO, bu teknolojisiyle kullanıcılara işlem özgürlüğü sunmayı planlıyor. Yani kullanıcılar dokunmatik ekranları kullanarak zorlukla gerçekleştirdiği işlemlerde, bükülme teknolojisine başvurabilecekler. Telefonun bu özelliği, esnek yapısının yanı sıra bükülmenin yönünü, şiddetini ölçen ve bunu iletebilen bir dizi sensör ile gerçekleşiyor.

Telefon 6 farklı açıda bükülebiliyor (Sol üst, üst, sağ üst, sağ alt, alt ve sol alt yönlerinde) ve bunlara göre farklı işlemler gerçekleştiriyor. Bu model şimdilik sadece sergiye özel olarak yapılmış olan bir prototip. Yani satışa farklı bir model olarak sunulabilir. 

Telefon 5 inch 1280 x 720 çözünürlükte AMOLED, kırılmaz ekrana sahip fakat AUO'nun belirttiğine göre telefon ekranı, yapılacak piyasa araştırmalarından sonra büyütülebilir. Büyük ekranlı ve bükülme sensörü bulunan bir telefon, birçok oyun ve işlemde oldukça yararlı olabilir.

Kaynak: SlashGear 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0