• Anasayfa
  • Mobil
  • Ayrılan Sevgililer Arasında WhatsApp’taki 5 Saçma Kullanım Alanı

Ayrılan Sevgililer Arasında WhatsApp’taki 5 Saçma Kullanım Alanı

11
7
3
3
2
İki sevgili ayrılmış olsa bile o WhatsApp sürekli kullanılır, hem de hiçbir şey yazmadan. Biz de bu durumların 5 tanesinden bahsetmek istedik.
O çok sevdiğin, gördüğün her an içinin titrediği, belki de evlilik hayalleri kurduğun sevgilinden ayrıldığında ve artık konuşacak - yapacak bir şey kalmadığında devreye WhatsApp’ın hiçbir şey yazılmadan kullanılması gibi enteresan bir durum giriyor. Yani benim için öyle en azından :) Sanırım birçok kişi de benim gibi bunları yapıyordur. Şimdi ayrılan sevgililerin tek kelime yazmadan WhatsApp’ı nasıl kullandıklarına tek tek bakalım. 
 

 Acaba çevrimiçi mi diye kontrol etmek

Artık ayrılmışsındır, yapacak hiçbir şey yoktur ve kendi mutsuzluğunla bir başına kalmışsındır. Fakat aklının bir köşesinde hep şu vardır: Acaba şu an WhatsApp’ta mı? Neden bilmiyorum ama ben O’nu çevrimiçi gördüğüm zaman mutlu oluyorum, sonuçta orada. Başka bir kişiyle yazışıyor olsa dahi orada ya, yetiyor insana.


 

 Çevrimiçi mi diye baktığın sırada ‘Yazıyor…’ yazısını görür görmez mesajın bulunduğu alandan çıkma

Eski mesajlarınızı okumak istersiniz, birbirinize ‘aşkitom, sevgilimcim’ diyerek yazdığınız o romantik yazışmaları… Sonra bir bakarsın ki o arada sana bir şey yazacağı tutar -ya kalayı basacaktır ya da ‘seni çok özledim’ diyecektir- ve sen karşı tarafa o ‘mavi tik’ gitmesin diye anında mesajın bulunduğu yerden çıkarsın. Bir yandan yakalanmamak, bir yandan da gururuna yedirmemek için, burayı kendine göre doldur işte. Sonuçta karşı tarafta ‘bu hala deli gibi seviyor beni, dur burnunu biraz daha sürteyim şunun’ gibi bir düşünce yaratmanın alemi yok değil mi?


 

 Durum kısmına ne yazmış?

Seninle birlikte olduğunda ‘sadece senin elin olsun elimi tutan, geri kalan tüm ömrüm boyunca’ olan yazıyı acaba değiştirmiş midir diye kontrol edersin. Eğer değiştirmişse -eğer hala seviyorsan- bunalımdan bunalıma girmeye devam edersin. Değiştirmemiş ise bu sefer ‘acaba bir umut var mı lan?’ dersin ve en uygun zamanı bekleyip açılmayı denersin. Belki de değiştirmemiş olması ince bir mesajdır, kim bilir?
 

 Profil fotoğrafını değiştirmiş mi?

Bir parkta otururduğunuz sırada senin çekmiş olduğun o fotoğrafını değiştirip yerine başka bir erkekle / kadınla olduğu başka bir fotoğraf koymuş olabilir mi? diye sürekli bakarsın.


 

 Engellemiş mi diye kontrol etmek

Ahanda bittiğinin resmidir. Ayrılmış olsan da inceden inceye tekrar barışma ihtimalinin olduğunu düşünerek mesaj kısmından ya da kişi listesinden kontrol ettiğin eski sevgilinin fotoğraf kısmında yeller esiyorsa Allah kurtarsın diyorum. O boğaz düğümlenir, öhö öhö diye öksürmeye çalışırsın ama bir türlü açılmaz...

Kaynak: Ben :)
11
7
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
11
7
3
3
2