• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Az Bilinen Fakat Oldukça İşe Yarar 5 Google Uygulaması

​Az Bilinen Fakat Oldukça İşe Yarar 5 Google Uygulaması

2
0
0
0
0
Aktif olarak mobil cihaz kullanan kullanıclar için birbirinden güzel, az bilinen Google uygulamaları.
Android cihaz kullanıcısı iseniz telefonunuzu aldığınız zaman çoğu Google uygulaması zaten yüklü bir şekilde gelmekte. Beta aşamasında olan ya da Türkçe dil desteği bulunmayan uygulamalar ise gerekli altyapı oluşturulduktan sonra Google Play Store'da indirilmeye sunulmakta.

Tabii uygulamalar cihazda yüklü şekilde gelince kullanıcılar bu uygulamaları biraz göz ardı edebiliyor fakat Google, bu uygulamalar ile Android kullanıcılarına aslında oldukça işe yarar şeyler sunuyor. İşte bu haberimizde, bahsettiğimiz bu uygulamalardan beş tanesini konu edindik.
 

 Google Gesture Search


Gesture Search, telefonunuzda arama yapmanızı hem daha özel,  hem de daha eğlenceli bir hale getirebilir. Telefon ekranınızda çizim yaparak arama yapmanızı sağlayan Gesture Search, arama yelpazesini de oldukça geniş tutmakta. Gesture Search ile yer imleri içerisinde, uygulamalarda, müziklerinizde ve kişilerinizde ekrana çizim yaparak arama yapabilmektesiniz.
 
 Google Gesture Search İndir

 

 Google Goggles

Goggles uygulaması, merakınızı gidermek adına en iyi çözümü sunan uygulamalardan biri. Çektiğiniz fotoğraflar ile arama yapmanızı sağlayan Goggles, verimli sonuçları ile de pek çok kullanıcıdan tam not almakta. Çektiğiniz fotoğraftaki metin veya nesneyle ilgili detayları kolayca öğrenmenizi sağlayan Goggles, ayrıca İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Türkçe metinleri okuyabilme ve bunları başka dillere çevirebilme özelliğine de sahip.
 
 Google Goggles İndir

 

 Chrome Uzaktan Masaüstü

Adından da anlaşılacağı gibi Chrome Uzaktan Masaüstü, bilgisayarınızı mobil cihazınızdan görüntüleme ve işlerinizi uzaktan halletmenizi sağlamakta. Ayrıca uygulama birden fazla bilgisayar ve farklı işletim sistemlerini de desteklemekte.
 
 Chrome Uzaktan Masaüstü İndir
 

 Androidify


Androidify aslında bir eğlence uygulaması. Yani ''ne işimize yarayacak'' diye soracak olursanız, aslında sizi eğlendirmekten başka bir işe yaradığı pek söylemenez. Ancak, Androidfy'ın kendine has bir uygulama olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Google'ın Android karakterini dilediğiniz gibi giydirmenize, ya da yeniden boyutlandırmanıza yarayan uygulama, ortaya çıkardığınız Android karakterleri farklı platformlarda paylaşma olanağı da sunuyor.
 
 Androidify İndir

 

 YouTube İçerik Stüdyosu


Bu uygulama, özellikle YouTube kanallarını aktif olarak kullanan YouTuber'lar için vazgeçilmez olabilir. Kanalınızı yönetme adına size daha hızlı ve daha kolay bir sistem sunan YouTube İçerik Stüdyosu, en son istatistiklerinize göz atmanıza, yorumlara yanıt vermenize ve sürekli olarak bildirim almanıza da olanak sunmakta.
 
 YouTube İçerik Stüdyosu İndir
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0