• Anasayfa
  • Mobil
  • Başını Davalardan Kaldıramayan Apple’a Şimdi de Toplu ‘Hata 53’ Davası Açılıyor

Başını Davalardan Kaldıramayan Apple’a Şimdi de Toplu ‘Hata 53’ Davası Açılıyor

0
0
0
0
0
Apple’ın yayımladığı iOS 9’un son sürümünün tamir görmüş iPhone’ları devre dışı bırakmasına karşılık olarak bazı hukuk büroları, Apple’a karşı dava açmaya hazırlanıyor.
Son iOS güncellemesi tamir görmüş bazı iPhone’ları devre dışı bırakmış, iPhone kullanıcıları bu duruma büyük tepki göstermişti. Doğrusu Apple’a bu konuyla alakalı olarak bir dava açılacağını düşünüyordum fakat olayların bu kadar erken gelişeceğini zannediyorum ki siz de pek tahmin etmiyordunuz.

Hata 53 olarak adlandırılan bu sorun, Apple’ın stratejisi nedeniyle birçok kullanıcının mağdur olmasına sebep olmuştu. ABD ve İngiltere’deki bazı hukuk büroları, Touch ID ile ilgili sorun yaşayan iPhone kullanıcıları kendisine mahkum bırakacak bu sistemin hukuka aykırı olduğunu düşünerek müşterilere Apple’a karşı dava açmaları konusunda çağrıda bulundu. Kendilerine başvuracak müşteriler adına gerekli işlemleri yaptıktan kısa bir süre sonra Apple’a toplu şekilde dava açmaya hazırlanan hukuk büroları, Apple’ın başını sandığımızdan çok daha fazla ağrıtabilir. Çünkü ‘mağdur’ olan iPhone kullanıcıların sayısı binlerle ifade ediliyor.Şimdilik ABD ve İngiltere’de başlayan kıvılcım, muhtemelen kısa süre içerisinde tüm dünyadaki iPhone kullanıcılarına sıçrayacak. Şaka maka bu aralar ne çektin be Apple, yine pek kurtuluşun yok gibi. (tazminat ödeme konusunda)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0