• Anasayfa
  • Mobil
  • Batarya Canavarı Oukitel K10000’e Yapılmış Acımasız Test

Batarya Canavarı Oukitel K10000’e Yapılmış Acımasız Test

3
0
0
0
0
Oukitel, 10000mAh batarya gücündeki telefonu K10000’e bu sefer kendilerinin yaptığı bir işkence test videosu yayınladı.

Bu tarz dayanıklılık ve işkence testleri genelde teknoloji siteleri ya da YouTuber’lar tarafından yapılır. Oukitel ise ‘kimse kendisini yormasın, paşalar gibi kendi telefonumuzu kendimiz mundar ederiz’ diyerek batarya canavarı K10000 adındaki telefona bir test uyguladı.

Ellerine geçen her türlü malzemeyi telefonun üzerinde kullanan şirket, önce telefonu bir çekiç gibi kullanarak tahtanın üzerindeki vidalara telefonla vurmaya başlıyor. 

Telefonun yan kısmı bu sefer matkapla test ediliyor. Çalışır haldeki matkap, telefonun yan kısmına değdiriliyor ve hasar alıp almadığı kontrol ediliyor. Ufak tefek çizikler olsa da öyle kullanılmayacak kadar bir sorun oluşmuyor.K10000’in metal gövdesine uygulanan test ise telefonun gerçekten ne kadar sağlam olduğunu görmemizi sağlıyor. Donanım parçaları çıkarılarak yalnızca metal gövdesi kalan telefona o kadar şiddetli bir baskı uygulanıyor ki artık buna taş olsa dayanamazdı. Yine de çok sağlam göründüğünü belirtmemiz lazım.

Son olarak ‘demir makas’ olarak adlandıracağım (çünkü adını tam olarak bilmiyorum) bir aletle test edilen K10000, yavaş yavaş parçalarına ayrılıyor fakat bu hiçbir şekilde cihazın taş gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
 


Videonun sonunda standart düşme testi de uygulanmış fakat telefon dile gelse ‘olm az önce çivi çaktınız bir şey olmadı, bundan ne olur?’ diyeceği için hiç bahsetmek bile istemedim.

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0