• Anasayfa
  • Mobil
  • BBC, Apple’ın Ağır Çalışma Koşullarını Ortaya Çıkardı

BBC, Apple’ın Ağır Çalışma Koşullarını Ortaya Çıkardı

0
0
0
0
0
​ABD’nin NSA ile işbirliği yaparak Avrupa’daki siyasi liderleri ve vatandaşları dinlemesinin ortaya çıkmasıyla birlikte Avrupalı basın organları, ABD’deki teknoloji şirketlerinin kirli çamaşırlarını dökmeye devam ediyor. İngiltere’nin resmi yayın kuruluşu BBC’de yayınlanan Apple’daki çalışma koşullarıyla ilgili bazı görüntüler paylaştı.
ABD’nin NSA ile işbirliği yaparak Avrupa’daki siyasi liderleri ve vatandaşları dinlemesinin ortaya çıkmasıyla birlikte Avrupalı basın organları, ABD’deki teknoloji şirketlerinin kirli çamaşırlarını dökmeye devam ediyor. İngiltere’nin resmi yayın kuruluşu BBC’de yayınlanan Apple’daki çalışma koşullarıyla ilgili bazı görüntüler paylaştı.

Apple’ın Uzakdoğu’daki çalışma koşullarının her zaman zorluğundan bahsedilmiştir. BBC, buradaki zor şartların ortaya çıkması amacıyla üç muhabirini Endonezya’ya gönderdi. İşe yeni girmiş gibi çalışmaya başlayan muhabirler, buradaki koşulları fotoğraflarla belgeledi.


Fotoğrafların bir tanesinde 14 yaşındaki Endonezyalı bir çocuk, çamurların içerisinden tehlikeli bir şekilde kalay çıkarırken görüntüleniyor. Yine uzun saatlerce çalışan bir kız çocuğunun, fırsattan yararlanarak boş bulduğu bir masaya başını koyup uyuduğu sırada fotoğrafı çekiliyor.BBC’de yayınlanan belgeselin ardından Apple yöneticileri bu iddiaları araştıracaklarını ve tedarikçilerin ihmalinin olup olmadığının kontrol edileceğini açıkladılar. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0