• Anasayfa
  • Mobil
  • BBM'in Android Sürümüne Materyal Dizayn Güncellemesi Beta Olarak Geldi

BBM'in Android Sürümüne Materyal Dizayn Güncellemesi Beta Olarak Geldi

0
0
0
0
0
Zamanın efsanesi BlackBerry telefonlarının en güzel yanı olarak gösterilen BB telefonlar arasındaki özel mesajlaşma sistemi BBM'in diğer platformlara açılması sonrası şimdi de Android sürümüne Lollipop ile yaygınlaşan Materyal Dizayn güncellemesi beta olarak geldi.
Yanlış hatırlamıyorsam 2006-2007 yıllarında ülkemizde oldukça popülerleşen, özellikle Vodafone'un Curve 8520 modelinin kampanyası ile o zamanda oldukça ilgi gören BlackBerry telefonlar dönemin en iyi akıllı telefonlarından gösterilmekteydi.

Üzerinde bulunan ve fare gibi yönetebildiğiniz trackpadi, telefonun büyük bir kısmını oluşturan klavyesi ile normalde iş adamlarına yönelik olmasına rağmen gençler arasında yaygınlaşan bu telefonun bir diğer önemli yanı da BBM adındaki mesajlaşma sistemiydi.Teknik olarak iMessage ile aynı olan, BlackBerry telefonlar arasında kullanılabilen BlackBerry Messenger'ın özellikle güvenli olma yanı telefonları popüler yapan yanlardan biriydi. Yani kim isterse istesin, hatta direkt olarak bir devlet tarafından bile istense BlackBerry firması hiçbir şekilde BBM konuşmalarını iletmiyordu. Bu sebeple BB kullanıcılarının o yıllarda hava atmasına sebep olan bir mesajlaşma uygulaması bulunmaktaydı.Geçtiğimiz aylarda Android ve iOS platformuna eklenmesiyle kendı kullanıcılarını kızdıran firma BBM ile de beklediği ilgiyi görememişti. Fakat halen kullanılmaya devam eden bu uygulamaya Android tarafında tasarımsal bir güncelleme geliyor.Malumunuz Android 5.0 Lollipop ile ortaya çıkan Materyal Dizayn'ın önemi Google tarafından oldukça değerli. Hatta sizlere buradan aktardığımız gibi Google teşvik niteliğinde "En İyi Materyal Tasarıma Sahip Uygulamalar" diye bir sıralama bile yaptı.

İşte bu noktada teker teker Materyal Dizayn anlayışına geçiş yapanlardan biri de BlackBerry oldu. Firma BBM uygulamasına materyal dizaynı getiren bir güncellemeyi kullanıcılarına beta olarak sundu. Yani şu an için sadece Android platformunda BBM'i beta test kullanıcılarına verilen bu güncelleme ile BBM'e materyal dizayn rütuşı yapıldı.
 


Eğer siz de bir an önce bu tasarıma geçmek istiyorsanız. buradaki bağlantıdan beta test kullanıcısı olabilirsiniz. Ancak bu sadece Android platformu için geçerli olduğunu hatırlatalım. Yani diğer platformlara materyal dizayn tasarımı gelmeyecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0