• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iOS ve OS X ile Güvenlik Zaafiyetinde Lider!

Apple, iOS ve OS X ile Güvenlik Zaafiyetinde Lider!

0
0
0
0
0
​Apple, işletim sistemlerinin her zaman üst düzey güvenli olmasıyla bilinir. Fakat 2014 raporlarına göre Apple’ın işletim sistemleri, güvenlik açıklarında ilk iki sırayı alıyor. GFI’ın sonuçlarına göre sırasıyla OS X ve iOS, güvenlik açıklarında ilk iki sıradalar.
Apple, işletim sistemlerinin her zaman üst düzey güvenli olmasıyla bilinir. Fakat 2014 raporlarına göre Apple’ın işletim sistemleri, güvenlik açıklarında ilk iki sırayı alıyor. GFI’ın sonuçlarına göre sırasıyla OS X ve iOS, güvenlik açıklarında ilk iki sıradalar.

Neowin.net’in yayımladığı raporda, çeşitli işletim sistemlerinin güvenlik kırılgınlıklarıyla ilgili bilgiler paylaşıldı. Listenin ilk sırasında 147 güvenlik kırılganlığıyla OS X bulunuyor. OS X’i 127 ile iOS takip ediyor.Tarayıcılardaki güvenlik açıklarında ise Microsoft rakiplerine büyük fark atmış durumda. Internet Expolorer, 242 güvenlik kırılganlığıyla listenin ilk sırasında yer alıyor. Google Chrome 124’le ikinci sırada bulunurken üçüncü sıradaki Mozilla Firefox’ta bu rakam 117.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0