• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Uygulamaları ile Bilgisayarınızı Uzaktan Yönetin

Android Uygulamaları ile Bilgisayarınızı Uzaktan Yönetin

0
0
0
0
0
Bu haberimizde bulabileceğiniz Android uygulamalarıyla, telefonunuz üzerinden bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmeniz mümkün olacak.

Akıllı telefonlar sahip oldukları özellikler açısından her geçen gün bilgisayarlarımıza biraz daha fazla benziyorlar, fakat hala bu iki elektronik cihaz arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebiliriz. Kendine has özelliklere sahip olan bu iki cihazı kullanan kişilerin çoğu "keşke telefonumla bilgisayarımı aynı anda kullanmanın bir yolu olsaydı" diye düşünmüştür (en azından ben her gün düşünüyorum). Maalesef şimdilik böyle bir teknolojinin varlığından söz edemiyoruz (yani yeni Note 6 piyasaya sürülene kadar, telefon ve bilgisayarı birleştiren cihaza göz atmanızı öneririm), ancak bazı uygulamalar sayesinde telefonunuzu kontrol ederken aynı anda bilgisayarınızı da kontrol edebilmeniz mümkün. 

Telefon ve bilgisayarı aynı anda kontrol etmek isteyen okuyucularımız için hazırladığımız bu haberde, iki cihazı da kontrol etmenizi sağlayacak en iyi uygulamaları tanıttık.
 

 Remote Control CollectionBu uygulama sayesinde telefonunuzu, eşleştirdiğiniz bilgisayarın mouse'u, klavyesi veya ekranı olarak ayarlayabilirsiniz. Oldukça popüler ve kullanışlı olan uygulama, kablosuz klavye ve mouse işlevi görmekten çok daha fazlasını yapabilme kapasitesine sahip. Bu uygulamayı kullanarak bilgisayarınızda bulunan dosyaları düzenleyebilir, sunumları ayarlayabilir, müzik veya videoları kontrol edebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı oldukça basit ancak Remote Control Collection'ı indirmek için uygulamayı bilgisayarınıza da indirmeniz gerekiyor.

Bilgisayar uygulaması için buradaki linki kullanabilirsiniz.

 

 Remote Link (PC Remote)ASUS'un geliştirmiş olduğu bu uygulama, tabii ki sadece ASUS tarafından üretilmiş olan bir cihaza sahip olduğunu takdirde çalışıyor. Akıllı telefon ve akıllı saat üzerinden bilgisayarınızı yönetmenizi sağlayan bu uygulama, aynı zamanda mükemmel bir dosya aktarım uygulaması. USB 3.0 hızına sahip olan uygulama, telefonunuz ve bilgisayarınız arasındaki veri alışverişini mükemmel bir şekilde gerçekleştiriyor.
 

 Chrome Remote DesktopGoogle tarafından geliştirilmiş olan bu uygulama, Chrome'un yüklü olduğu her bilgisayarda ve telefonda sorunsuz şekilde çalışıyor. Tek yapmanız gereken iki cihazdan da aynı Chrome hesabına giriş yapmak ve verilen PIN numarasını girmek. Uygulama, telefonunuzun ekranını bilgisayarın bir kısmı olarak kullanmanıza olanak sağlıyor ve telefonunuzu oynatarak ekranın çeşitli bölümlerini görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Chrome Remote Desktop'ın bir diğer özelliği de, daha iyi bir kullanım deneyimi sunması amacıyla bilgisayarla uyarlanmış olan klavyesi.
 

 Unified Remote90'dan fazla programı bünyesinde barındıran bu uygulama sayesinde müzik dinlemekten dosya düzenlemeye, ekran görüntülemekten ağ şifrelemeye kadar her şeyi yapabilirsiniz. Windows, Ctrl, Shift, Alt, Fn ve bilgisayarlara has olan diğer tuş seçeneklerini de bulabileceğiniz bu uygulama, kendine has temalara bile sahip.
 

 TeamViewer for Remote ControlOldukça hızlı ve güvenli olan TeamViewer for Remote Control, cihazlar arasında dosya paylaşımı sağlıyor. Bu uygulamayı kullanabilmek istiyorsanız TeamViewer'ın bilgisayar uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra TeamViewer for Remote Control'e ID'yi ve şifrenizi girerek uygulamaları eşleyebilirsiniz.

TeamViewer'ı buradan indirebilirsiniz. 

 

  LİSTEMİZDEKİ TÜM UYGULAMALARA VE DAHA FAZLASINA BURADAN ERİŞEBİLİRSİNİZ
 

 


 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0