• Anasayfa
  • Mobil
  • Sevgili Bulma Yerine Sevgiliden Ayrılma Uygulaması: Binder

Sevgili Bulma Yerine Sevgiliden Ayrılma Uygulaması: Binder

1
0
0
0
0
İskoç bir bira üreticisi olan Tennent’s, isim olarak Tinder’a benzeyen fakat Tinder’ın tam tersi bir işlevine sahip olan Binder ismindeki uygulamayı Android ve iOS platformu için indirmeye sundu.
Gerçek hayatta bir kıza / erkeğe açılma özgüvenine sahip olmayıp ya da iş yoğunluğundan dolayı dışarı fazla çıkamadığından dolayı kendisine sevgili bulamayan kişiler, artık Tinder tarzında mobil uygulamalar kullanarak yalnızlıktan kurtulmak istiyorlar. (ben kullanmam mesela, daha çok kuzenim kullanıyor) Binder isimli uygulama, isim benzerliğini kullanarak Tinder’ın işlevine göre kullanıcılarına tam tersinin olmasını sağlıyor.

Tinder mantığıyla çalışan uygulamada bu sefer yeni bir kişiyle tanışmak yerine beraber olduğunuz kişiden ayrılmak için sağa kaydırma yapıyorsunuz. Ayrılık mesajını hem yazılı hem de sesli olarak gönderebildiğiniz Binder’da, uygulama içerisinde önceden kaydedilen cümleleri seçmeniz yeterli oluyor. Bu cümleler arasında, “sevgiliniz artık sizi sevmiyor, sizden nefret ediyor hatta sizden midesi bulunuyor” gibi insanı depresyona sokacak ifadeler bulunuyor.İskoç bira üreticisi Tennent’s tarafından çıkarılan uygulama her ne kadar ‘şaka’ olarak lanse edilse de “her şakanın arkasında bir gerçek yatar” cümlesinden yola çıkarak uygulamayı ciddi anlamda da kullanmak isteyebilirsiniz. Uygulama şimdilik Türkiye'den indirilemese de yakın bir zamanda kullanıma açılacaktır.
 
  Binder
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0