• Anasayfa
  • Mobil
  • Binlerce Apple Çalışanı Steve Jobs'a Dava Açtı

Binlerce Apple Çalışanı Steve Jobs'a Dava Açtı

0
0
0
0
0
Binlerce Apple Çalışanı Steve Jobs'a Dava Açtı
Apple'ın bugünlere gelmesindeki en büyük sebeplerden biri olan Jobs'a 64 bin Apple çalışanı dava açtı.
Apple denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Steve Jobs, 2011 yılında hayata veda etmişti. Apple'ın bugünlere gelmesindeki en büyük sebeplerden biri olan Jobs'a 64 bin Apple çalışanı dava açtı. Davanın sebebi de kariyerlerinde ilerlemelerine, Steve Jobs'ın engel olmasıymış.

Dava sürecinde davacı çalışanlar, Jobs'ı diğer şirketlerle gizli sözleşmeler imzaladığını da söylüyorlar. Avukatlar açılan davanın kapanması için 324 milyon dolar ödeme yapmayı teklif etmişler. Davayı yürüten yargıç bu sözleşmeyi kabul etmemiş.

Haberi düşündüğümüz zaman dava açan taraf biraz saçmalamış diyebilirim. Eğer Steve Jobs sizin önünüzü kestiyse, tıpkı onun yaptığı gibi değişik bir şeylere yönelebilirlerdi. Steve Jobs Apple'dan kovulduğunda, şu an dünya üzerindeki en büyük animasyon şirketlerinden biri olan Pixar'ı satın aldı. Yani birileri önünü kestiği zaman pes etmeyip daha düzgün bir şeyler yapabilmek için çabalamış. Öte yandan Apple cephesinden baktığımız zaman insan "hmm demek ki  bir şeyler var, adamlar boşuna 324 milyon dolar teklif etmezler" diye düşünüyor. İşin sonucunda adama mezarında takla attırmayı başaracaklar gibi duruyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0