• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir Hacker, Android'in Kendi 3D Touch Özelliğini Geliştirdi!!

Bir Hacker, Android'in Kendi 3D Touch Özelliğini Geliştirdi!!

0
0
0
0
0
Bir Hacker, Android'in Kendi 3D Touch Özelliğini Geliştirdi!!
Bir hacker, bazı Android telefonlarda bulunan barometreyi kullanarak telefonuna 3D Touch özelliğini yüklemeyi başardı.
Apple'ın Eylül ayının başlarında yapmış olduğu lansmanda tanıttığı en ilgi çekici teknolojilerden birisi, şüphesiz 3D Touch teknolojisiydi. 1 aydır satışına devam edilen yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile birlikte Apple kullanıcılarının tanışma fırsatı bulduğu bu teknoloji, bazıları tarafından beğenildi ve bazıları tarafından beğenilmedi. Bundan birkaç gün önce 3D Touch özelliğinin Android işletim sistemine sahip bazı telefonlarda da kullanılacağını haberimizde belirtmiştik. Bunun gerçekleşmesini beklemek istemeyen ve bu sabırsızlığına oldukça yaratıcı şekilde çözüm bulan bir hacker, Android telefonuna 3D Touch özelliğini yüklemeyi başardı.

Sony Xperia Z3 Compact telefona sahip olan hacker, telefonun su geçirmezlik özelliğinden faydalanarak 3D Touch özelliğini geliştirdi. Su geçirmezlik özelliğinden dolayı donanımında bir de barometre (basınç ölme aleti) bulunan Sony Xperia Z3 Compact'ın barometresi, hacker'ın yaratıcılığı sayesinde bir 3D Touch donanımına dönüştü. 
 

3D Touch özelliğinin çalışmasını sağlayan donanımla aynı özelliklere sahip olan barometre, basınç seviyesini algılayabildiğinden dolayı kullanıcının telefona ne şiddetle dokunduğunu ölçebiliyor. Bu ölçümleri telefonun işletim sistemine doğru şekilde yansıtmayı başaran hacker, videoda da izleyebileceğiniz işlemi barometreyi kullanarak gerçekleştirmeyi başarmış.

Tabii ki hacker'ın yaptığı bu yazılım eklemesi tam olarak 3D Touch özelliği sayılmaz fakat barometrenin basınç ölçme özelliği kullanılarak bunun gerçekleştirilmesi, tam anlamıyla mükemmel.

Kaynak: BGR 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0