• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir iPhone Dayanıklılık Testi Yanlış Giderse Ne Olur?!

Bir iPhone Dayanıklılık Testi Yanlış Giderse Ne Olur?!

0
0
0
0
0
Ünlü bir YouTube kullanıcısı, bugüne kadar satışa çıkmış olan bütün iPhone'larla bir test gerçekleştiriyor. Testin sonunda görecekleriniz, videoyu çeken arkadaşa sövmenizi haklı kılacak türden.
Bildiğiniz gibi yeni telefonları incelemeyi, bu telefonların özelliklerini telefonların tanıtımı yapılmadan önce sızdırmayı ve telefonları zorlu testlere sokmayı seviyoruz. Herkesin sevdiği bu uğraşlardan birisi olan ve telefonların hangi şartlar altında kullanılabileceğini gösteren testler, yeni bir telefon piyasaya çıktığı ilk andan başlayarak telefonun bir üst modeli çıkana kadar yapılır. Telefonları lava atarak, üzerine sıcak metal top koyarak, arabayla üzerinden geçerek ve daha birçok saçma şeyler yaparak "test" eden YouTube kullanıcılarından birisi olan Zach Straley, iPhone 6S'in ilk çıktığı günlerde bu telefonun suya dayanıklı olabileceğini düşündüren bir video paylaşmıştı.


(Zach'in başarıyla sonuçlanan testi)

Videoda yeni çıkan iPhone 6S'i ve iPhone 6S Plus'ı su dolu birer kavanoza bırakan Zach, telefonları bu kavanozdan çalışır halde çıkartmayı başarmıştı. Bu videonun, su geçirmezlik özelliği olmamasına rağmen iPhone'un su geçirmez olabileceğini düşündürmesi, iPhone kullanıcıları tarafından oldukça sevilmişti. Böylelikle milyonlarca izlenmeye ulaşan Zach, yeni çektiği bir videosunda iPhone'larla kazandığı ünü geri kaybetti.Bugüne kadar satışa çıkartılmış bütün iPhone'ları bir yüzeye silikonlayarak dev, su dolu kaba daldıran Zach, bütün iPhone'ların olması gerektiği gibi bozulduğunu görünce oldukça üzülüyor. Önceki videosunda olduğu gibi bir mucize bekleyen Zach'in bu videosun birçok kullanıcıdan tepki yağıyor. Başarısızlıkla sonuçlanan bu video, Zach'in tam 10 adet farklı iPhone modellerini boğmasının yanı sıra iPhone'ların sahte "su geçirmez" ününü de tehlikeye soktu.
 

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0