• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir Süreliğine ABD'den Türkiye'yi Aramak Ücretsiz Oldu

Bir Süreliğine ABD'den Türkiye'yi Aramak Ücretsiz Oldu

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz gün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen patlama nedeniyle ABD'den Türkiye'ye arama yapmak bir süreliğine ücretsiz oldu.
Geçtiğimiz gün İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde düzenlenen üzücü terör saldırısı nedeniyle ülkemizdeki operatörler çeşitli desteklerle bölgedekilere ücretsiz arama, internet ve mesaj hizmeti sunmaya başlamıştı. Ülkemizdeki operatörlerin desteğinin dışında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki GSM operatörleri Türkiye'deki yakınlarının durumunu merak eden ve bilgi almak isteyen müşterileri için harekete geçti.

ABD'nin dört büyük operatörü Verizon, AT&T, T-Mobile ve Sprint bir süreliğine ABD'deki müşterilerinin Türkiye'deki yakınlarından bilgi almak için belirli bir tarihe kadar Türkiye'ye ücretsiz olarak arama yapabileceğini ve mesaj gönderebileceğini açıkladı. Aynı zamanda operatörler İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi.GSM operatörleri tarafından yapılan açıklamalara göre ABD'deki T-Mobile ve Sprint müşterileri 5 Temmuz, AT&T müşterileri 30 Haziran, Verizon müşterileri ise gün sonuna kadar (29 Haziran) Türkiye ile yapacağı görüşme ve mesajlaşmalar için ücret ödemeyecek. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki GSM operatörlerinin bu konudaki duyarlılığının gerçekten takdir edilmesi gerekiyor.

Ayrıca bu haber vesileyle ülkemizde yaşanan bu olaydan ötürü duyduğumuz üzüntüyü tekrardan paylaşmak istiyoruz. Türk halkı artık üzülmek istemiyor! Umarız benzeri bir olay tekrar yaşanmaz. Bu çirkin saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı, tüm yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Kaynak : http://www.androidauthority.com/free-calls-texts-turkey-verizon-att-sprint-t-mobile-700803/
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0