• Anasayfa
  • Mobil
  • Blackberry 10, Anroid ve iOS İçin BBM Uygulaması Önemli Bir Özellikle Güncellendi

Blackberry 10, Anroid ve iOS İçin BBM Uygulaması Önemli Bir Özellikle Güncellendi

1
0
0
0
0
Blackberry, kendi dışında Android, iOS ve Windows Phone için de sunduğu mesajlaşma uygulamasını daha evrensel bir hale getiriyor.
Blackberry her ne kadar firma olarak zor günler geçirsede Blackberry Messenger hala kullanılan ve iyi durumda olan bir platform. İlk başlarda sadece Blackberry cihazlarına özel olarak sunulan mesajlaşma platformu, ardından iOS, Android ve hatta Windows Phone sistemlerine bile gelmişti.

Oldukça olumlu yorumlar alan ve kullanıcı profilini arttıran Blackberry Messenger, bugün sistemini yeni özelliği 'Private Chat (özel mesajlaşma)' ile güncelledi.

Private Chat özelliği sayesinde, kullanıcılar artık anonim bir şekilde diğer kullanıcılarla konuşabilecek. Anonimden kastımız da şu; Private Chat size adınızı ve profil fotoğrafınızı saklayarak konuştuğunuz kişinin görmesini engelliyor. Yani kısacası millete 'buyrun rahat rahat stalker'lık yapın' diyorlar.Aylık 0.99 dolar fiyatla sunulan yeni sisteme gelen özellikler şu şekilde;

Private Chat
Mesaj ve fotoğraf zamanlama (mesajlarınızı alarm kurar gibi ayarlayarak istediğiniz saatte gönderebiliyorsunuz)
Mesaj ve fotoğrafları geri çekme
Mesaj editleme (bu özellik sayesinde gönderdiğiniz mesaj ya da fotoğrafı geri çekerek üstünde düzeltmeler yapıp tekrar gönderebiliyorsunuz)


Güncellemedeki ana olayın Private Chat özelliği olmasının yanı sıra, aslında olay Blackberry'nin Android ve iOS uygulaması için yaptığı küçük çaplı bir revizyon. Android sistemler için Blackberry Messenger, kullanıcı arayüzünü değiştirmiş durumda ve artık Android 5.0 ve sonrası için bu arayüz Google'ın dizaynlarına göre sürekli olarak değişecek. iOS için de etiket koleksiyonlarını organize etme ve özel yazı tipleri (font) seçeneği de mevcut olacak. Yani kısacası Blackberry, mesajlaşma uygulamasını kendi işletim (Blackberry 10) sisteminin bir adım dışına taşıyarak genel kullanıma sunmuş durumda.

Güncelleme hem App Store hem de Google Play Store'da mevcut. Windows Phone için ise henüz bir gelişme yok.
 
 iOS ve Android İçin Blackberry Messenger (BBM) Uygulaması İndirin
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0