• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry, Android İşletim Sistemiyle Çalışan Akıllı Telefon Duyurabilir

BlackBerry, Android İşletim Sistemiyle Çalışan Akıllı Telefon Duyurabilir

0
0
0
0
0
BlackBerry’nin, bu senenin sonunda Android işletim sistemiyle çalışan yeni bir akıllı telefon modelini duyurabileceği söyleniyor.
Kendine has fiziksel QWERTY klavyeli akıllı telefonlarıyla bu pazarın en tecrübeli isimlerinden olan BlackBerry, artık yavaş yavaş dokunmatik ekranlı modellere geçmeye başlamıştı. İşletim sistemi olarak kendilerinin geliştirdiği BlackBerry OS’i kullanan şirketle ilgili ciddi iddialar gelmeye başladı.

Sabaha karşı haber sitelerine düşen duyumlara göre BlackBerry, Android işletim sistemiyle çalışan yeni bir akıllı telefon modelini bu yılın sonlarına doğru duyurmayı planlıyor. Şimdilik bu haber iddia olarak geçse de iOS ve Android karşısında sürekli değer kaybeden BlackBerry OS’den sonra şirketin böyle bir hamle yapması çok da sürpriz olmayacaktır.Android’li akıllı telefon modelinin hangisi olacağına dair bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı bile. BlackBerry, Mobil Dünya Kongresi’nde QWERTY klavyeli ve kavisli bir akıllı telefon modelini göstermiş, fakat telefonla ilgili çok fazla detaya yer verilmemişti. Şirketin Android işletim sistemli ilk akıllı telefonun bu model olacağı söyleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0