• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry Bu Kez Şansını Orta Segmentte Deniyor

BlackBerry Bu Kez Şansını Orta Segmentte Deniyor

0
0
0
0
0
BlackBerry Priv ile istediği başarıyı yakalayamayan BlackBerry, bu kez şansını orta segmentte deniyor. Şirket yeni orta segment Android telefonlarını önümüzdeki ay tanıtıacak.
Bir dönemin en popüler telefon üreticilerinden biri olan BlackBerry akıllı telefon dünyasına oldukça geç adım atmış ve bu süre içinde büyük kayıplar yaşamıştı. Android telefonlarıyla toparlanmayı hedefleyen şirket yazık ki ilk denemesinde başarısız oldu.

Eski alışkanlıklarından vazgeçmeyerek hem fiziksel klavye hem de dokunmatik ekranla satışa sunulan şirketin Android telefonu BlackBerry Priv açıklanan bilgilere göre beklenen satış rakamlarına ulaşamadı ve şirket bu cihazdan sonra 670 milyon dolara yakın zarar etti. Uzun süredir düşüşte olan BlackBerry şirketi bu modelin de başarılı olamamasıyla çok daha sıkıntılı bir sürece girdi. (Hayır zaten o telefonla ne olsun istiyorlardı ki?)BlackBerry CEO’su John Chen’in açıklamalarına göre artık eski gücünde olmadığını nihayet kabul eden BlackBerry önümüzdeki ay tanıtacağı orta segment Android telefonlarıyla tekrar şansını deneyecek. Ancak şirket bu sefer fiziksel klavye konusunda ısrarcı olmayacak. Önümüzdeki ay birden fazla orta segment BlackBerry akıllı telefon tanıtılırken içlerinden sadece bir tanesi fiziksel QWERTY klavyeye sahip olacak. Diğer modeller ise alışılagelmiş ekranlarla karşımıza çıkacak.

Tabiri caizse son hamleleriyle de yerin dibine gömülen BlackBerry, bakalım orta segment akıllı telefonlarıyla tekrar kendini toparlayabilecek mi? Sizin de bu konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0