• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry de En İyi İşletim Sisteminin Android Olduğunu Kabul Etti!

BlackBerry de En İyi İşletim Sisteminin Android Olduğunu Kabul Etti!

0
0
0
0
0
BlackBerry'nin izlediği satış politikası ve yetkililerin yaptığı açıklamalara bakılırsa telefon üreticisi, Android işletim sisteminin en iyi işletim sistemi olduğu konusunda karara vardı.
Birkaç ay önce satışa sunulan BlackBerry Priv, akıllı telefon üreticisinin sektördeki ilk Android işletim sistemi kullanan telefonu oldu. Üstün özelliklerine rağmen çok yüksek satış fiyatına sahip olan BlackBerry Priv (abartıyor diye eleştirdiğimiz Apple'ı bile aştı) hedeflenen satış rakamına ulaşabildi mi bilinmez, ancak BlackBerry yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre BlackBerry tarafı bu telefonun satış rakamlarından oldukça memnun.

Bir zamanlar kendi işletim sistemine sahip olan ve büyük bir büyüme yakalamayı başaran BlackBerry, mesajlaşma uygulamasının satılmasının ardından kısa süre içerisinde iflasın eşiğine gelmişti. Bu noktadan sonra ya sektörden ayrılması, ya da yeni bir işletim sistemine bel bağlaması gerektiğini gören BlackBerry, tercihini Android yönünden yaptı.Bu tercihinden sonra BlackBerry'nin 2016 senesinde piyasaya süreceği TÜM telefonların Android işletim sistemini kullanacağını açıklayan BlackBerry yetkilileri, bir anlamda BlackBerry'nin kendi işletim sistemi olan BB10'un yavaş yavaş öldürüleceğini kabul etti. Her ne kadar onlar bu durumu inkar etse ve konu hakkında konuşmaktan kaçınsalar da 1 sene boyunca (ve belki de daha fazla) üzerinde çalışmalar yapılmayacak, piyasaya sürülmeyecek olan bir işletim sisteminin gelecek vaat ettiğinden bahsetmek biraz zor.BlackBerry yetkililerinden birisi olan Damian Tay: "Android işletim sistemini kullanan Priv, bizim bu işletim sistemine açılan kapımız. Ancak yeni bir işletim sistemi kullanan telefon üretmiş olmamız, yolumuza 2 farklı işletim sistemiyle devam edeceğimiz anlamına gelmez. İlerleyen günlerde belkide tamamen Android işletim sistemine yöneliriz. Bunun olup olmayacağını zaman gösterecek, Android gerçekten de geleceğin işletim sistemi."

Kaynak: TechnoBuffalo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0