• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry'den Üç Yeni Android Telefon: Neon, Argon, Mercury

BlackBerry'den Üç Yeni Android Telefon: Neon, Argon, Mercury

1
0
0
0
0
BlackBerry vazgemiş değil. Üç yeni Android işletim sistemli telefon geliyor.
Bir dönem mobil cihaz sektöründe zirvede olan, sonrasında ise Android ve iOS işletim sistemleri telefonların yükselişine ayak uyduramayan BlackBerry, ciddi bir düşüş yaşamış, ardından da Android işletim sistemli telefonunu duyurarak yarışa tekrar dahil olmak için ilk adımı atmıştı.

Priv cihazı ile karşımıza çıkan BlackBerry beklediği başarıyı elde edemedi. Hatta şirketin zor günler geçirdiği yönünde pek çok haber de mevcut. Fakat tüm bunlara rağmen BlackBerry, Android işletim sisetmli üç yeni telefon sunmaya hazırlanıyor; Neon, Argon ve MercuryBu telefonlar konusunda şu an için söylenen özelliklere göz attığımızda:
 

 Neon

Alt-orta seviye cihaz kategorisine dahil olacak telefonda 5.2-inç 1080p çözünürlükte ekran, Snapdragon 617 çipset, 3GB RAM, 16GB depolama alanı, 2610mAh batarya be 13MP arka, 8MP ön kamera olması bekleniyor.

 

 Argon

Üç cihaz içinde özellikler bağlamında en üst seviye olarak karşımıza çıkacak Argon'da 5.5-inç QHD ekran, Snapdragon 820 çipset, 4GB RAM, 32GB depolama alanı, 3000mAh batarya, USB Type-C bağlantısı -ve doğal olarak QuickCharge 3.0-, parmak izi okuyucu sensör, 21MP arka ve 8MP ön kamera beklenmekte.

 

 Mercury

BlackBerry'nin kendine has tarzını en belirgin şekilde yansıtacak olan Mercury'de fiziksel klavye de mevcut olacak. Ancak Priv'deknin aksine bu klavye, gizlenebilir bir klavye değil. Telefonun özelliklerine baktığımızda ise; 4.5-inç full-HD ekran, Snapdragon 625 çipset, 3GB RAM, 32GB depolama alanı, 3400mAh batarya, 18MP arka ve 8MP ön kamera olacak.

Telefonların belirli bir arayla çıkması bekleniyor. Bu yılın sonuna doğru ilk olarak Neon, sonrasında Argon ve önümüzdeki yılın başlarında da Mercury piyasaya çıkacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0