• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry Messenger'a Görüntülü Arama Özelliği Geldi

BlackBerry Messenger'a Görüntülü Arama Özelliği Geldi

0
0
0
0
0
BlackBerry'nin popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger'a görüntülü arama desteği geldi. Artık tüm ülkelerde BBM uygulaması üzerinden görüntülü görüşme yapılabilecek.
WhatsApp uygulaması pek de popüler değilken en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen BlackBerry Messenger (BBM) ne yazık ki son günlerde diğer mesajlaşma platformlarının büyümesiyle artık eskisi kadar kullanılmıyor. Hem telefonlarıyla hem de mobil platformdaki uygulamalarıyla gücünü kaybeden BlackBerry, tekrar mesajlaşma platformu BlackBerry Messenger'ı canlandırmak için yeni bir adım attı.

BlackBerry daha önceden ABD ve Kanada gibi bazı ülkeler için BBM uygulamasında görüntülü arama özelliğini test ediyordu. Şirket yaptığı açıklamayla birlikte görüntülü arama özelliğini toplam 109 Avrupa ve Afrika ülkesinde kullanıma sundu. Artık yüzlerce ülkedeki BlackBerry Messenger kullanıcısı uygulama üzerinden görüntülü görüşme yapabiliyor.


Çoğu ülkede BlackBerry Messenger'da görüntülü arama özelliği aktif hale gelse de BlackBerry halen daha uygulamanın en çok kullanıldığı Asya Pasifik ülkelerinde bu hizmeti kullanıma sunmadı. BlackBerry'nin diğer ülkelerde özelliği test ederek emin olduğunda en yoğun kullanılan bölgeye hizmeti sunmayı amaçlaması Asya Pasifik ülkelerinin bu hizmeti en geç kullanmasına neden olarak gösteriliyor.
 
​Bakalım BlackBerry görüntülü arama desteğiyle tekrardan BlackBerry Messenger'ın canlanmasını sağlayabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0