• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry’nin CEO’su Bile Androidli BlackBerry’yi Kullanmakta Zorlandı

BlackBerry’nin CEO’su Bile Androidli BlackBerry’yi Kullanmakta Zorlandı

0
0
0
0
0
BlackBerry’nin CEO’su Bile Androidli BlackBerry’yi Kullanmakta Zorlandı
BlackBerry’nin Android işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı telefonu Priv’i duyurduktan sonra röportaj yapan şirketin CEO’su John Chen dahi telefonu kullanmakta zorlandı.
Tanıtımı yapılacak herhangi bir cihazın özelliklerinin tam olarak anlaşılamaması ve yetersiz bilgiyle röportaj yapılması, sanıyorum bir şirketin CEO’su için istenmeyecek olayların başında gelirdi. Sürgülü klavyeye sahip Priv’in lansmanının ardından röportaj veren BlackBerry’nin CEO’su John Chen, telefona o kadar yabancı ki kendisi dahi kullanmakta zorluk çekti.

Telefonla ilgili bilgiler vermek isteyen Chen’in cihaz üzerinden Google’ın çalıştığına dair bilgi vermesi gerçekten çok ilginçti. (baak benim telefonum Google’ı çalıştırıyor bir kere) Cihazda yüklü olan diğer uygulamaları çalıştırmak isterken bazı aksaklıklar yaşayan ve istenilen performansın elde edilememesi sonucu bunun bir prototip versiyonu olduğunu söyleyen Chen, durumu toparlamak için elinden ne geldiyse yaptı ama pek başarılı olamadı. Chen, son olarak cihazın isminin 'privilege' (ayrıcalık) ve ‘privacy’ (gizlilik) kelimelerinden yola çıkarak konulduğunu belirtti.
 

Bu yaşanan durumun ardından siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama ben, BlackBerry’nin sırf Android kullanıcılardan pay kapmak için zorlama bir ürün tasarladığı izlenimine kapıldım. Şirketin CEO’su bile cihazı doğru dürüst kullanamıyorken biz nasıl kullanalım?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0