• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry'nin Fiziksel Klavyeli Android Telefonu Priv'in Tanıtım Videosu Yayınlandı!

BlackBerry'nin Fiziksel Klavyeli Android Telefonu Priv'in Tanıtım Videosu Yayınlandı!

0
0
0
0
0
BlackBerry'nin bir geri dönüş hamlesi olarak dikkan çeken fiziksel klavyeli Android telefonu olacak olan Priv için bir tanıtım videosu yayınlandı!
BlackBerry firması 2000'lerin başlarında en çok tutan telefon markalarından biriydi. Özellikle iş sektörüne özel "cep bilgisayarı" diyebileceğimiz cihazlar sunan ve fiziksel klavyesi ile de farklılık oluşturan marka son dönemde akıllı telefon piyasasıyla deyim yerindeyse yerle bir oldu.

Zamanında Curve modelini gençler arasında da yaygınlaştıran firma iOS ve Android'in yükselişi ile BlackBerry OS'un düşüşü sonucunda oldukça geride kaldı. Ha iflas etti ha edecek derken farklı bir hamle ile Android piyasasına atılan firma Venice kod adına sahip Priv modeli ile karşımıza çıktı.Teknik özellikleri bazından oldukça iddialı olan BlackBerry Priv'de 5.4 inç büyüklüğe sahip 2K AMOLED ekran, 6 çekirdekli ve LG G4 ile tanıştığımız (Ayrıca Nexus 5X'te de var) Snapdragon 808 çipseti, Adreno 418 grafik işlem birimi, 32GB depolama kapasitesi (+MicroSD), 3GB RAM miktarı, 18MP arka ve 2MP ön kamerası gibi özelliklere sahip.Ayrıca Android 5.1.1 sürümüne sahip olan cihaz haliyle Android 6.0 Marshmallow'a da güncellenecek ve 3.410mAh bataryası ile güzel bir kullanım vaad edecek. Kızaklı yapısı ile fiziksel klavyeye sahip olmasına rağmen 9.4mm gibi birinceliğe sahip olan BlackBerry Priv'in teknik özellik bakımından hiçbir eksiği yok.
 

Bakalım BlackBerry Priv satış bazında nasıl rakamlara ulaşacak. Özellikle fiziksel klavyeli Android cihaz isteyenler için en güzel çözüm olacağa benziyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0