• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın En Güvenli Telefonu Blackphone 2 Ön Siparişe Açıldı

Dünyanın En Güvenli Telefonu Blackphone 2 Ön Siparişe Açıldı

0
0
0
0
0
Silent Circle isimli firma, güvenlik odaklı akıllı telefonu Blackphone’un ilk versiyonunu piyasaya süreli 1 yılı aşkın bir süre oldu ve elbette hala güvenilir de olsa bu karanlık cihaz için güncelleme zamanı geldi.
Haziran 2014’te piyasaya çıkan Blackphone 2, özellikle Amerika’da NSA skandalları ve hükümetin görüşmeleri dinlediğine dair çıkan haberlerden sonra çok ses getirmiş ve ilk güvenlik odaklı telefon olarak piyasaya çıkmıştı ve MWC 2015’te ikincisi gördüğümüz model de artık ön sipariş ile sahiplerini beklemeye başladı.

Cihaz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için Silent Circle firması cihazın ön siparişine yönelik bir site hazırlamış durumda ve her ne kadar kesin çıkış tarihi ve fiyatı paylaşılmamış olsa da Eylül 2015 ibaresi önümüzdeki ay bu telefonun pek çok diğer markanın yeni ürünü gibi piyasada olacağını gösteriyor.Blackphone 2, 5.5 inç FHS ekranı ile 1080 piksel çözünürlük sunarken sekiz çekirdekli 1.7 GHz işlemcisi ve 3 GB RAM’i ile güçlü bir donanıma sahip. Ayrıca 13 megapiksel kamerası, Mikro SD kart ve hızlı şarj desteği ile de günümüzün hemen tüm gereksinimlerini karşılayabilecek gibi duran bir cihaz; ancak elbette bu telefonun esas önemli noktası Silent OS ismindeki işletim sistemi ve onlarca dahili güvenlik uygulaması.

Blackphone kullanıcılarının ilk versiyondaki en büyük şikayeti ise cihazın güvenlik önlemleri nedeniyle Google Play Store’a erişiminin olmaması ve Google Play’den uygulama indiremiyor olmasıydı; ki bu durum Blackphone 2’de de değişmiyor ve resmi olarak cihazın Google Play Store erişimi bulunmuyor. Buna karşılık Silent Circle, güvenli bir uygulama mağazası üzerinde çalıştıklarını ve kullanıcılarına yakın bir gelecekte güvenliklerinden ödün vermeden uygulama indirebilecekleri bir ortam sunacaklarını açıkladı.

Blackphone 2’nin yanı sıra bir de Blackphone+ isimli bir tablet degeliştirmekte olduklarını söyleyen Silent Circle, artık farklı platformlarda da güvenlikten taviz vermeden işlerinizi yapabilmenize imkan vereceklerini belirtiyor.

Başlığımızın konusu olan ön sipariş meselesine geri dönersek Blackphone 2’ye sahip olmak da diğer telefonları almak kadar kolay değil. Basitçe ön sipariş sayfasına girip adınızı kaydettirip telefonun piyasaya çıkmasını bekleyemiyorsunuz. Onun yerine ön sipariş kaydınız oluşturulduktan sonra satış departmanı ile görüşüyor ve ufak bir iletişimden sonra ön sipariş kaydınızı tamamlıyorsunuz. Bu nedenle de telefonun fiyatı ile ilgili bir bilgi verilmiyor. (kimden ne koparırsak kardır diye mi bakıyorlar anlamadım ki)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0