• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın En Büyük Bataryasına Sahip Akıllı Telefonu: Bluboo X550

Dünyanın En Büyük Bataryasına Sahip Akıllı Telefonu: Bluboo X550

0
0
0
0
0
Adını hiç duymadığımız Shenzhen Huihua Exploit Technology Co. adlı firma tarafından özellikle batarya sürelerinden şikayetçi olan akıllı telefon kullanıcıları için ilaç gibi gelecek bir telefon ortaya çıktı. Bluboo X550 adlı cihaz şu an için dünyanın en büyük batarya kapasitesine sahip akıllı telefon olarak dikkat çekiyor.
Günümüzün en önemli cihazları arasında belki de zirveyi oynayan akıllı telefonların çok küçük yaşlardan itibaren milyarlarca kullanıcısı bulunmakta. Bazı kullanıcılar özelliklerine göre bazılarının ise sadece görünüşüne bakarak aldıkları bu cihazların ortak şikayeti ise batarya süreleri.

Tabiki kullanımına göre değişen bu sürelerde çoğunluk ise günü tamamlayamıyor. Yani bu durum iPhone 6 için de geçerli, Samsung Galaxy S için de. Akıllı telefon sorunları diye bir anket yapsak çok büyük çoğunluğumuz (%90ı geçer tahminimce) bu batarya süreleri konusunda şikayetçi olacaktır.Fakat bu duruma daha Shenzhen Huihua Exploit Technology Co. adlı Çinli firmadan bizim de sürekli yorumlarda rastladığımız bir cevap geliyor. (Aliexpress kullananların Shenzen şehrine fazlasıyla aşina olduğunu düşünüyorum)

Takipçilerimizin de özellikle hızlı şarj kavramı çıktığından bu yana telefonlarda kullanılan Quick Charge 2.0 özelliğine sahip olduğunu ve yarım saat içinde %60 aşan şarj dolumu vaad eden bu özelliklerden bahsettiğimizde "Şarjı hızlandıracaklarına bataryayı büyütsünler" şeklindeki yorumlar ile karşılaşıyoruz.

İşte Bluboo'nun yakında tanıtacağı yeni akıllı telefonu Bluboo X550 cihazı tamı tamına 5300mAh batarya ile alacak kullanıcılarına derin bir oh çektirecek gibi duruyor. (Aslında kesinlikle kafayı şarj konusunda rahata erdirecektir)

Günümüzdeki birçok üst seviye cihaza ait batarya büyüklüğünü ikiye katlayan bu cihaz, görsellerden de anlaşılacağı üzere çok da kalın durmuyor.Teknik özellikler noktasında ise 64-bit destekli ve dör çekirdekli MediaTek MT6735 işlemcisi bulunduracağı öğrenilen X550. 4G/LTE bağlantı desteği de sunacak. Bluboo X550 yeni çıkacağı için tabiki Android 5.0 Lollipop arayüzü ile gelecek. Siyah ve beyaz renk seçeneği bulunacak telefonda ekran çerçevelerinin de çok ince tutulduğunu anlayabilirsiniz.

18-21 Nisan arasında tanıtımı yapılması beklenen telefonun, eğer ki bir global satışı durumu olursa orta seviye cihazlar arasında çok ciddi satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyorum. Fiyat konusunda ise şu anda hiçbir detay bulunmuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0