• Anasayfa
  • Mobil
  • İlk Ubuntu Telefonu BQ Aquaris E4.5 Stokları 10dk İçinde Tükendi

İlk Ubuntu Telefonu BQ Aquaris E4.5 Stokları 10dk İçinde Tükendi

0
0
0
0
0
İlk Ubuntu işletim sistemine sahip cihaz olan BQ Aquaris E4.5 satışa çıktıktan 3 saat sonra yoğun ilgiden dolayı önce site çöktü, bu sorun düzeltilince yeniden verilen ilanda 10dk içinde kalan stoklar da tükendi.
Linux tarafında en çok tercih edilen sistem olan Ubuntu tarafından mobil cihazlara çıkartılan işletim sistemi Ubuntu Touch ilk duyurulduğunda fazla bir ilgi görmüştü. Aradan geçen yaklaşık 1 yıllık süre sonrası ilk Ubuntu kullanan akıllı telefon olan BQ Aquaris E4.5 sunduğu giriş-orta seviye özellikleriyle sistemi denemek isteyen ve geliştiricilerin beğenisine sunulmuştu.

İlk Ubuntu cihazı olması sebebiyle yoğun ilgi görmesi beklenen cihaz daha fazla bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Özellikle bunu tahmin eden ve anlık satış ilanlarıyla bu işlemi gerçekleştireceğini duyuran firma ilk ilanını dün sabah 9 civarında vermişti. Hemen tükenen bu ilanın ardından 3 saat içinde görülen yoğun ilgi nedeniyle site sunucuları çöktü. Aynı zamanda durum ile ilgili Google+ hesabından açıklama yapan şirket, ilk dakikada 12.000 adet satış gerçekleştiğini ve gün içinde bir ilan daha verileceğini duyurdu.3 saat içinde bu sorun halledilip ardından verilen ikinci ilanın ardından 10dk içinde stokları tüketen meraklı kullanıcılar, Ubuntu ve BQ firmasının bekledikleri yoğun ilginin de fazlasını göstermiş oldular. Gösterilen yoğun ilgi sonrasında bu ay içinde başka ilanlarında verileceğini açıklayan firma yoğun ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Siparişlerin teslimi ise Mart ayı içinde cihazların teslimleri gerçekleşeceği açıklandı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0