• Anasayfa
  • Mobil
  • Bu Yıl Duyurulan ve 3300mAh Üzeri Bataryaya Sahip 5 Sağlam Akıllı Telefon

Bu Yıl Duyurulan ve 3300mAh Üzeri Bataryaya Sahip 5 Sağlam Akıllı Telefon

0
0
0
0
0
Farklı şirketlerin bu yıl içerisinde duyurduğu ve her biri 3300mAh üzeri olan 5 akıllı telefondan bahsettik.
Akıllı telefon satın almak kişilerin kendilerine göre bazı kriterleri olabilir. ‘İşlemcisi iyi olsun, kamerası yüksek çözünürlükte olsun ya da RAM’i 4 GB’nin altında olmasın’ gibi tercih sebeplerimiz olabiliyor. Fakat bunların içerisinde zannediyorum ki en fazla beklenen kriter, bataryasının güçlü olması.

Şöyle düşünelim; mükemmel bir telefon var elinizde. En az 2K çözünürlüklü ekrana sahip (700 civarı ppi yoğunluğunda) ve 4K video kaydı yapabiliyor. İşlemcisi, RAM’i falan her şeyiyle kusursuz. Fakat bataryası 1800mAh gücünde. (kafamızdan salladık ama buna benzer örnekler de yok değil) Günü kurtarabilmek için ekranın ayarlarıyla oynamak zorunda kalırsınız, arka planda hiçbir uygulamanın çalışmamasına özen gösterirsiniz, yanınızda taşınabilir batarya taşırsınız vs. Bildiğiniz çile yani ve bu söylediklerimi 10 kişiden en az 5’imiz mutlaka yaşıyoruzdur. İşte batarya, bir akıllı telefon için böylesine önemli bir donanım aracı. O yüzden bataryanın yüksek kapasiteye sahip olması, birçoğumuzun ilk kriter sebeplerinden bir tanesi olabiliyor.

Bu yıl duyurulan akıllı telefonlarda genel olarak yüksek kapasiteli pillerin olduğunu gördük. Biz de bu telefonlardan bazılarını sizler için listeleyelim istedik.
 

 Moto X Play

Yakın bir zamanda Motorola tarafından duyurulan Moto X Play, 3630mAh gücünde bataryya sahip. Şirket, tam dolumla cihazın (hunharca kullanmamak kaydıyla) iki gün boyunca rahatlıkla kullanılabileceğini iddia ediyor.


 

 ZTE  Max+

Çin’in en büyük çıkış gösteren şirketlerinden olan ZTE’nin bütçe dostu phablet modeli ZTE Max+’da 3400mAh gücünde batarya bulunuyor. 5.7 inç büyüklüğünde ve HD çözünürlükteki bir telefon için oldukça ideal bir batarya.


 

 Oppo R7 Plus

Oppo’nun göz bebeklerinden olan R7 Plus, metal gövdeye ve sağlam özelliklere sahip. 6 inç ekran boyutu olan R7 Plus’ta bulunan 4100mAh batarya da kullanıcıları oldukça memnun edecek güçte.


 

 Huawei P8max

Bir başka phablet model kategorisindeki akıllı telefon da Huawei P8max. 6.8 inçlik boyutuna göre tercih edilen 4360mAh batarya, cihazın en azından 1 günü rahatlıkla kaldırmasını sağlayacaktır.


 

 Ve Galaxy S6 Active

Samsung’un en ‘sağlam’ telefonları arasında belki de ilk sırada yer alan Galaxy S6 Active’de 3500mAh’lık bir batarya bulunuyor. Cihaz, bataryanın su gibi sömürülmesini sağlayacak özelliklere sahip olmasına rağmen 3500mAh batarya sayesinde Huawei P8max gibi en azından 1 günü rahatlıkla çıkaracaktır.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0