• Anasayfa
  • Mobil
  • Bu Yılın Kalanında Çıkacak En İyi Akıllı Telefonlar

Bu Yılın Kalanında Çıkacak En İyi Akıllı Telefonlar

0
0
0
0
0
Android üreticilerinin çoğu amiral gemisi modellerini yılın ilk yarısında tanıttı, şimdi ise sıra genellikle üst seviye akıllı telefonlarda! Galaxy Note 7 ve iPhone 7 gibi modellerin de aralarında bulunduğu 2016'nın ikinci yarısında tanıtılacak ve satışa çıkacak en iyi akıllı telefonları listeledik.
Birçok akıllı telefon üreticisinin yeni amiral gemisi modellerini tanıttığı 2016 yılının ilk yarısını tamamladık. Samsung Galaxy S7, LG G5, HTC 10 ve Huawei P9 gibi önemli akıllı telefonların damga vurduğu 2016’nın ilk yarısından sonra elbette akıllı telefon dünyası sönük kalmayacak ve birçok şirket yeni cihazlarını tanıtmaya devam edecek. (Tabii yani daha fazla kâr edebilecekken niye dursunlar?)

Her yıl olduğu gibi bu yılın da ikinci yarısı genellikle markaların amiral gemisi modelleri dışında üst seviye akıllı telefonlarına ve fiyat performans canavarlarına sahne olacak. Özellikle iPhone 7 ve Note 7 modellerinin heyecanla beklendiği 2016 yılının ikinci yarısında satışa çıkacak ve tanıtılacak kullanıcıları heyecanlandıran akıllı telefonları listeledik.
 

 Apple iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro

 

 
Artık neredeyse tüm detayları sızdırılan Apple iPhone 7 ailesi 2016 yılının ikinci yarısında satışa çıkacak olan en heyecan verici telefonlar. Apple fanatiklerinin gün saydığı yeni iPhone’lar: iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro’nun tanıtılacağı etkinliğine oldukça az bir zaman kaldı.

Telefonların elbette teknik özellikleri güçlenecek ancak konu Apple olunca kullanıcı deneyimine yansıyacak noktaları konuşmakta fayda var. Sızıntılara göre iPhone 7 ailesinin genel tasarımında anten çizgileri kalkacak ve iPhone 7 ailesi çift arka kamerayla gelecek. (Bazı kaynaklar sadece iPhone 7 Plus ve 7 Pro’nun çift arka kamerayla geleceğini belirtiyor) Ayrıca yeni iOS 10 ile cihazlar çok daha performanslı olacak. iPhone 7 ailesi her yıl olduğu gibi Eylül ayında resmi olarak tanıtılacak.
 

 Samsung Galaxy Note 7


Teknik özellikleriyle Note 5’e göre çok daha performanslı olacak olan Galaxy Note 7 ortaya çıkan ilk bilgilere göre 6GB RAM ile geliyor ve Exynos 8890 ya da Snapdragon 820 çipsetinden gücünü alıyor. Samsung “Ben insanı gözünden tanırım” diyerek Note 7’nin ön kısmında iris tarayıcıya yer veriyor.

Özellikle S7 Edge modeliyle birçok kişinin beğenisini kazanan edge ekranına Note 7 modeli de sahip olacak ve Note 7 edge diye farklı bir model gelmeyecek. Ayrıca bazılarınız “Note 6’ya ne oldu?” diye düşünüyor olabilir. Samsung bu sene Note 6 modelini atlayarak yeni Galaxy Note modelini Note 7 olarak adlandırılıyor. Cihaz Ağustos ayında lanse edilecek.

 Asus Zenfone 3, Zenfone 3 Deluxe ve Zenfone 3 Max


Geçtiğimiz süre zarfında Tayvan’da uluslararası lansmanı yapılan Asus Zenfone 3 ailesi fiyatına göre çok güçlü modeller olarak karşımıza çıktı. Asus ayrıca Zenfone 2’ye göre cihazların tasarımını da fazlasıyla iyileştirerek tam anlamıyla harika modellerle karşımıza çıkıyor. Zenfone 3 ailesi tahminen Ekim ayında Avrupa’da ve ülkemizde satışa sunulacak.

 Motorola Moto Z ve Moto Z Force


Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Moto Z ailesi oldukça güçlü teknik özelliklerle karşımıza çıkıyor ancak tasarım konusunda pek de başarılı görülmüyor. Moto Z ailesi kısa bir süre sonra tüketicilerle buluşacak. Birçok kılıf desteğiyle tıpkı modüler telefonlar gibi ek batarya ve farklı donanımlar kazanabilecek Moto Z ve Moto Z Force bu nedenle tasarımdan ödün veriyor. Motorola’nın ülkemizde birçok cihazını ülkemizde satışa sunmaması nedeniyle Moto Z ailesini en azından ilk aşamada Türkiye’de göremeyeceğiz.

 Huawei Mate 9

Hakkında bazı detaylar ortaya çıkan Huawei Mate 9, amiral gemisi model P9’dan bağımsız olarak bir üst seviye kategoride yer alıyor. Huawei’nin yeni üst seviye akıllı telefonu bu yıl içinde tanıtılacak. Mate 9'un teknik özellik bakımından Huawei P9'a yakın olması ancak kullanım açısından daha üst özellikler sunması bekleniyor. (Not: Görsel Huawei Mate S cihazına aittir.)

 Yeni HTC Nexus Cihazları

Google’ın saf Android arayüzünü kullanan ve Android güncellemelerini en hızlı alan modelleri bu yıl HTC tarafından üretilecek. Özellikle HTC One M9, A9 ve HTC 10 modelleriyle beklediği başarıyı yakalayamayan HTC’nin bu yıl üreteceği Nexus cihazlarla tekrar kendini toparlaması bekleniyor. Nexus modelleri arasında güçlü model HTC Nexus M1 amiral gemisi özelliklerinde gelecek. Diğer modelle ilgili net bir bilgi henüz yok. (Not: Görsel Huawei Nexus 6P cihazına aittir.)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0