• Anasayfa
  • Mobil
  • Bugatti İçin Yapılmış, Satsalar Dünyanın Parasını Kazandıracak Konsept Telefon: Chronos

Bugatti İçin Yapılmış, Satsalar Dünyanın Parasını Kazandıracak Konsept Telefon: Chronos

1
0
0
0
0
Konsept telefonlar üzerine başarılı çalışmalar yapan tasarımcı Mladen Miliç, Bugatti’ye yakışır cinsten bir telefon tasarladı.
Otomobil üreticilerinden bu tarz ürünler duymaya yavaş yavaş alışacağız gibi geliyor bana. Land Rover’ın kendi ismiyle telefonlar üretmeye başlayacağına dair bir haber paylaşmıştık. 4x4’ün babalarından olan Land Rover gibi lüks otomobil deyince akla ilk gelen markalardan olan Bugatti bir telefon çıkarmış olsaydı nasıl olurdu dersiniz?

Konsept çalışma anlamında başarılı işler yapan Mladen Miliç, hayalindeki Bugatti akıllı telefon konsepti Chronos'u yayınladı. Cihaz tasarım olarak Asus Z2 Poseidon’u andırıyor olsa da tasarımcı hem kendi tarzını hem de Bugatti’nin kendine has stilini telefona uyarlamayı başarmış. Kameranın hemen alt kısmına Bugatti’nin logosunu yerleştiren Miliç, telefonun ele alındığında ergonomik bir his yaratması için kavisli bir gövde tasarlamış.Şimdi bu canavara hangi özellikler uygun görülmüş, ona bir bakalım. Bugatti Chronos’un ekranına 2.5D cam özelliğine sahip Quad HD çözünürlüğünde 5.5 inçlik IPS LCD ekranın yakışacağını öngören tasarımcı, 4 GB RAM ve 256 GB’a kadar genişletilebilen 64 GB dahili hafıza yerleştirmiş. 4020mAh gücünde bataryası bulunan konsept modelde C tipi USB bağlantı noktası ve 23/16 MP çözünürlüklerinde arka ve ön kamera yer alıyor.


Kablosuz şarj, parmak izi tarayıcısı gibi özelliklerin yanı sıra ekranda Bugatti'nin karakteristik bildirim uyarılarının görüldüğü telefona bir de suya dayanıklı IP68 sertifikası eklenmiş.


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0