• Anasayfa
  • Mobil
  • Bugünden İtibaren Cep Telefonu Görüşmelerine Zam Geliyor

Bugünden İtibaren Cep Telefonu Görüşmelerine Zam Geliyor

0
0
0
0
0
Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren aldığı kararla birlikte, azami görüşme ücretinin dakikasının 46.25 kuruş olduğu belirtilerek 50 milyon abonesi bulunan iki GSM operatörünün 15 Ağustos'tan itibaren zamlı tarifeye geçtiği duyuruldu.
Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, adını vermediği bir GSM operatörünün abonelerine gönderdiği kısa mesajla, 15 Ağustos'tan itibaren telefon görüşmelerine %5,37 oranında zam yapıldığını, görüşme ücretinin 43,89 kuruş yerine 46,25 kuruş olacağını açıkladı.

BTK'nın, 13 Mart 2013 tarihinde GSM operatörleriyle yapılan görüşmelerinin 41,54 kuruştan 43,89 kuruşa çıkarıldığını belirten Ağaoğlu:

"Geçen yıl alınan zam kararı 13 Mart'ta olmasına rağmen yürürlüğe 1 Nisan'dan itibaren geçirilmişti. Bu yıl 1 Nisan 2014'ten itibaren alınan kararla tekrar zam kararı alındı fakat 1 Temmuz 2014'ten itibaren yürürlüğe geçti. Yaklaşık 50 milyon abonesi bulunan iki GSM operatörü, 15 Ağustos tarihinden itibaren zamlı tarifeye geçiş yaptı. Gerek faturalı hat kullanan, gerek ön ödemeli paketsiz tarife kullanan kullanıcılar ile paket aşımı yapan tüketiciler, yapılan görüşmelerde %5,37 oranında zamma tabii tutulacaklar" dedi.


Paketi olmayan kullanıcıların mevcut tarife üzerinden görüşmelerini yaptıkları için yapılan zamdan etkilenmeyeceklerini belirten Ağaoğlu: "Mobil üzerinden konuşma yapan kullanıcılar, eğer yükleme yapmazsa azami fiyat üzerinden konuşacak" dedi.

GSM operatörlerinin yaptıkları bu zamla tüketicileri mağdur ettiğini iddia eden Ağaoğlu, tüketicilerin yüksek faturalara karşı korunması gerektiğini, gelişen teknolojiyle birlikte fiyatların düşmesi gerekirken daha da zamlandığını söyledi.,

Dünyanın en pahalı internetini ve benzinini kullanan bizler bu tür zamlara alışığız ki bence altta yer alan karikatür de herşeyi açıklıyor. Ne diyelim geçmiş olsun! ( Geçirenler sağolsun )

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0