• Anasayfa
  • Mobil
  • Periscope'a Türkiye’den Rakip Uygulama: Butterfly TV

Periscope'a Türkiye’den Rakip Uygulama: Butterfly TV

0
0
0
0
0
Geliştiriciliğini bir Türk'ün yaptığı canlı yayın uygulaması Butterfly TV, belki de ilerleyen günlerde Periscope ve Meerkat'e rakip olabilir.
Kuşkusuz son zamanların en gözde uygulaması Periscope. Geçtiğimiz günlerde Android platformu için yayınlanmasının ardından Periscope, Meerkat’le birlikte en popüler canlı yayın uygulaması oldular. Gerçi Periscope’un bu kadar popüler olmasının sebebi Twitter’ın satın almasıydı ama olsun, sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz. 

Aslında bu tarz uygulamalar eskiden de vardı. Ama günümüzdeki kadar popüler olamadan silinip gittiler. Bunun olmasındaki en önemli etken, kuşkusuz şimdiki zamana göre internetin daha yavaş ve telefonların çok daha düşük özelliklere sahip olması. Fakat bu iki uygulamadan sonra canlı yayın uygulamaları, popülaritesini giderek arttırmaya devam ediyor. Bu uygulamalar arasında geliştiriciliğini bir Türk’ün yaptığı Butterfly bulunuyor.Uygulamayı rakiplerine oranla daha güçlü yapan bir özelliği ise, drone ve GoPro’larla çekilen videoların eş zamanlı olarak yayınlayabilmesi. Şimdilik bazı eksiklikleri var ama zamanla bu eksiklikler giderilirse Butterfly’ın global anlamda bir üne kavuşması çok da zor olmayacaktır.

Android işletim sistemini destekleyen ve şimdilik beta aşamasında olan uygulamayı buradan indirebilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0