• Anasayfa
  • Mobil
  • Bütün Dünyanın Ortak Kararı: 16 GB’lık iPhone 6s Almayın!

Bütün Dünyanın Ortak Kararı: 16 GB’lık iPhone 6s Almayın!

2
1
1
0
0
Dünya genelinde hem teknoloji sitelerinden hem de kullanıcılardan gelen eleştirilerden sonra tek bir sonuç çıkıyor: 16 GB’lık iPhone 6s almayın.
Bundan yaklaşık birkaç ay önce Apple’ın yeni iPhone’larda 16 GB’lık versiyon kullanmayacağı, hafıza alan seçeneklerinin 32 GB’dan başlayacağı iddia edilmişti. Fakat birkaç gün önce tanıtılan her iki iPhone modelinde de 16 GB’lık hafıza seçeneği bulunuyor. Bu durum, artık iPhone fanlarını bile sinirlendirmiş durumda.

Öncelikle şundan bahsedelim: 16 GB’lık modeller artık orta seviye akıllı telefon üreticileri tarafından bile tercih edilmiyor. Olsa dahi mutlaka microSD kart yuvası bulunuyor. iPhone’da böyle bir seçenek yok, dolayısıyla 16 GB zaten mevcut uygulamalar ve işletim sistemlerinin boyutlarından sonra hemen hemen doluyor. Şimdi diyeceksiniz ki ‘o zaman 16 GB almayın arkadaş, 64 GB alın.’ Bunun çok geçerli bir eleştiri olduğunu düşünmüyorum çünkü artık bariz bir şekilde belli ki Apple, hafıza alanın yetmediğini anlayan kullanıcıları daha yüksek kapasiteli iPhone almaya zorluyor. Belki aylarca harçlıklarını biriktirip yeni iPhone’un çıkmasını bekleyen bir çocuğun parası ancak16 GB’lık seçeneğe yetmiştir. Cihazı kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra ise karşısına aşağıdaki görüntünün çıkması, vicdansal olarak baktığımızda hoş bir durum mu?Aslında iOS 9’la gelen bazı avantajlar var. Örneğin bir önceki sürümde, güncellemeden önce yedeklemelerin yapılabilmesi için en az 4 GB’lık bir alanın olması gerekiyordu. Bu alan, iOS 9 ile 1.3 GB’a çekilmiş durumda. Ayrıca App Thinning (uygulama inceltme) ile indirilen uygulamaların boyutu küçültülebiliyor. Fakat her ne olursa olsun, Apple’ın artık bu tutumundan vazgeçip 16 GB’lık versiyonların üretiminden vazgeçmesi gerekiyor. Tabii eğer çok fazla para kazanmayı düşünmeyi bırakırlarsa. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki ankete katılıp yorumlarınızı bırakarak bizimle paylaşabilirsiniz.


2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0