• Anasayfa
  • Mobil
  • Büyük Ekranlı iPhone'a Yönelik Yeni İddialar Geldi

Büyük Ekranlı iPhone'a Yönelik Yeni İddialar Geldi

0
0
0
0
0
Büyük Ekranlı iPhone'a Yönelik Yeni İddialar Geldi
Tahminler konusunda sicili temiz olan ve iddiaları doğrı doğru çıkan Macotakara, yeni bilgiler sızdırdı. Bakalım, yeni ve büyük ekranlı iPhone ait ne gibi bilgiler gelmiş bu sefer.

Apple söylentileri konusunda oldukça tecrübeli olan ve isabetli tahminler yapan Macotakara, yeni bilgiler yayınladı.

 

Bu yıl yeni ve büyük ekranlı bir iPhone tanıtması beklenen Apple'dan henüz en ufak bir açıklama gelmezken iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Gerçek olmayan konsept tasarımlardan başka görseli bulunmayan iPhone 6'nın ekran boyutu için Japon blog sayfası Macotakara'dan yeni iddialar geldi.

 

Danbo isimli yazarın Apple'ın içerisinden güvenilir kaynaklar aracılığıyla aktardığı bilgiye göre, firma 4.7 ve 5.7 inç olmak üzere iki yeni iPhone modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

 

Yeni modeller iPhone 5C ve 7. nesil iPod nano arasında bir büyüklükte olacağını belirten blog yazarı, büyük ekranlı modellerde 5C’de olduğu gibi polikarbonat bir kasa kullanılacak. Ayrıca çeşitli renkler ile gelecek olan yeni modeller, dayanıklı eloksallı alüminyum içerecek.

 

Tuş dizilimi, hoparlörlerin ve mikrofonun konumlarının hali hazırda satışta olan 5, 5C ve 5S ile aynı olacağı söyleniyor. Ancak esas önemli nokta 5.7 inç’lik iPhone’un iPad Air’dan biraz daha ince olacağını ve iSight kameranın dışarıya doğru biraz çıkıklık yapacağının belirtilmesi.

 

Apple’ın bu çıkıntıyı gizlemek için telefonu çok az kalın yapacağı ve 7,5 mm’lik bir telefon ortaya koyacağı yazıda yer almakta.

 

Tahminler konusunda sicili sağlam olan Macotakara’nın yeni iddiaları doğru olup, olmadığını bu sene içerisinde öğreneceğiz. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0