• Anasayfa
  • Mobil
  • Büyük Ekranlı Telefon Satışları, Tabletleri Darmaduman Etti

Büyük Ekranlı Telefon Satışları, Tabletleri Darmaduman Etti

2
0
0
0
0
Büyük Ekranlı Telefon Satışları, Tabletleri Darmaduman Etti
​Büyük ekranlı telefon modellerinin sayısı arttıkça kullanıcıların buraya olan eğilimleri de doğru orantılı olacak şekilde artmaya devam ediyor. Bu yüzden tablet satışlarında belirgin düşüşlerin olacağı söyleniyordu. Araştırma IDC’nin açıkladığı raporda bu beklentinin gerçekleştiğini görüyoruz.
Büyük ekranlı telefon modellerinin sayısı arttıkça kullanıcıların buraya olan eğilimleri de doğru orantılı olacak şekilde artmaya devam ediyor. Bu yüzden tablet satışlarında belirgin düşüşlerin olacağı söyleniyordu. Araştırma IDC’nin açıkladığı raporda bu beklentinin gerçekleştiğini görüyoruz.

IDC’ye göre 2013’ün son çeyreğinde toplam 79 milyon adedinde tablet sevkiyatı yapıldı. Fakat 2014’ün son çeyreğine baktığımızda bu rakamın 3 milyon gerileyerek 76 milyonda kaldığı ortaya çıktı. 
 

 Tabletin tek kaybetmeyeni Lenovo

Tablet pazarındaki düşüşler, Apple ve Samsung’u ciddi şekilde endişelendirdi. Yıllık olarak baz alındığında Apple’ın tablet sevkiyatı yüzde 17.8 oranında düşerken Samsung da yüzde 18’lik bir düşüş yaşadı. Son dönemde çıkardığı akıllı telefonlarla adından söz ettiren Çinli üretici Lenovo ise yüzde 43.5’lik bir büyüme oranı yakaladı. 

 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0