• Anasayfa
  • Mobil
  • Cámara Visión Nocturna'nın Sahte Yazılım Olduğu Anlaşıldı

Cámara Visión Nocturna'nın Sahte Yazılım Olduğu Anlaşıldı

1
0
0
0
0
Cámara Visión Nocturna'nın Sahte Yazılım Olduğu Anlaşıldı
Android işletim sistemine sahip telefon kullananların dikkatine. Eğer bu uygulamayı kurduysanız, kişi listeniz başkalarının elinde olabilir ve bilmediğiniz kısa mesaj servislerine abone olmuş olabilirsiniz. 
Android'in zararlı yazılımlardan dolayı her defasında tartışma konusu olmasına alıştık. Ancak son gelen haber ile Google Play Store'daki zararlı uygulamalar, istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. 

Cámara Visión Nocturna adındaki casus yazılım, girdiği telefondaki tüm rehber bilgilerini ele geçirdiği gibi kişileri ücretli SMS servislerine abone ediyor. Bundan dolayı uygulamayı kuran telefon sahipleri, ay sonu kabarık faturalar ile karşılaşıyorlar. 

AVAST'ın analizine göre gece görüşü özelliğini kullanarak, karanlıkta çekim yapabildiğini belirten uygulama, aslında tamamen casus bir uygulama. Bu durumun anlaşılmasından sonra Play Store'dan kaldırılan uygulamayı kurduysanız, endişelenmenizde fayda var. Zira ücretli servislere olan aboneliğiniz devam ediyor olabilir. 

Güvenlik konusu yüzünden bir çok eleştiri alan Android platformu için Google'ın biraz daha titiz davranması gerektiğini düşünüyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0