Çare WhatsApp: Toplanmamış Çöplere, Delik Deşik Yollara Mobil Çözüm!

0
0
0
0
0
Çare WhatsApp: Toplanmamış Çöplere, Delik Deşik Yollara Mobil Çözüm!
Sokakta toplanmamış çöpler, yollarda can sıkıcı çukurlar mı var! Belediyenin vermesi gereken hizmetler ile ilgili tüm isteklerinizi WhatsApp üzerinden konum bilgisi ile göndermek ve hızlıca çözüm bulmak ister miydiniz? Bir şehrimizde artık bu mümkün....
Teknolojinin faydalarından hayatın her alanında yararlanmak mümkün. Yeter ki ihtiyaçlara uygun yaratıcı çözümler geliştirilebilsin. Bu çözümlerden biri Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni kullanıma sunuldu. Şehirdeki belediyecilik hizmetlerine yönelik talepleri WhatsApp üzerinden hızlıca iletilerek çözüm talep edilebilecek.

 WhatsApp Hattı Neler Sağlıyor?

Bu hizmetin bir çağrı merkezini ya da belediyeyi aramaktan ne farkı var diye düşünebilirisiniz. Farklı, çünkü zaman tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, talebinizi görselleştirme ve adres bilgisi gibi detayları en kısa yoldan paylaşma şansınız var. Diyelim ki yolda toplanmamış çöpleri gördünüz… Bulunduğunuz yerin açık adresini bile bilmenize gerek yok. Çöplerin fotoğrafını çekin, WhatsApp’ı açın ve konum bilgisi ile birlikte 532 156 38 86 nolu telefona gönderin. Belediye birimleri bu mesajınızdan başka bir bilgiye ihtiyaç duymadan sorununuza çözüm bulabilecek.

 Kolay Yöntem Nasıl Çalışıyor?

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni kullanıma sunduğu WhatsApp hattının çalışmasına yönelik hazırlanan animasyonu yukarıda izleyebilirsiniz. Açıkçası ben bu yöntemi çok beğendimi söyleyebilirim. Belki ülkemizdeki başka şehirlerde de benzer uygulamalar olabilir. Mardin’de yeni kullanıma giren bu uygulama umarım tüm şehirlerimize örnek olur.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0