• Anasayfa
  • Mobil
  • CarPlay, Türkiye'de Harita Desteği Vermeye Başladı

CarPlay, Türkiye'de Harita Desteği Vermeye Başladı

1
0
0
0
0
CarPlay, Türkiye'de Harita Desteği Vermeye Başladı
Apple, bu ay başında Türkiye'ye de getirdiği CarPlay'e Türkiye harita desteğini de getirdi. Apple'ın bu özelliği, Türkiye'yle birlikte toplam 25 ülkede kullanılabilir duruma geldi.
CarPlay, Nisan ayının başlarında içinde Türkiye’nin de bulunduğu 5 yeni ülkeye daha geldiCarPlay artık, Danimarka, Hollanda, Yeni Zellanda, Rusya ve İsveçre’de de kullanılabilecek. Apple'ın bu uygulaması, toplamda 25 ülkede kullanılabilir duruma geldi.

Bu ayın başlarında CarPlay, Brezilya, Çin, HindistanTürkiye ve Tayland’da halka açılmıştı ancak bu ülkelerde navigasyon için harita desteği verilemiyordu. Bugün itibariyle bu ülkelerde de CarPlay, haritaları destekliyor olacak. 

CarPlay, duyurulduğu günden bugüne kadar yavaş yavaş etkinliğini arttırmaya başladı. Pioneer’de bu akıma katılarak CarPlay’i kullanabileceğimiz bir monitor geliştirmişti. Böylece eski arabalarda da CarPlay’i kullanabiliyorduk.

Yabancı kaynaklı bir sitenin yapmış olduğu CarPlay incelemesini izlemek isterseniz videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.Kaynak: 9to5Mac
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0