• Anasayfa
  • Mobil
  • Türkiye'nin "En İnce" Telefonu: Casper Via V10

Türkiye'nin "En İnce" Telefonu: Casper Via V10

2
1
0
0
0
Türk markası olarak yıllardır tanıdığımız Casper, Via V10 modeli ile beraber "Türkiye'nin En İnce Telefonu"nu üretirken aynı zamanda dünyanın en ince telefonlarından birini üretmiş oldu.
İlk olarak bilgisayarları ile tanıdığımız Casper markası daha sonra telefon ve tablet üreterek karşımıza çıkmıştı. Turkcell, Avea, Vodafone, General Mobile ve Vestel gibi rakipleri ile Türkiye piyasasında yabancı markalara karşı yer edinmeye çalışan Casper, bu sefer de iddialı bir telefon ile geliyor.

Yeni Via V10 modelindeki 5.1mm incelik ile "Türkiye'nin En İnce Telefonu" olma ünvanını kazanan firma, aynı zamanda "Dünyanın en ince telefonlarından biri" olma şansını da yakalıyor. (En incesi şu anda 4.7mm, bknz) Aynı zmanda bu inceliğine eşlik eden 98.8gr ağırlığıyla da oldukça hafif olan Via V10, bu konuda farklı bir tarz yakalamış oluyor.4.8 inçlik Gorilla Glass 3 ile korunan HD çözünürlüğündeki IPS ekranı, Qualcomm Snapdragon 410 çipseti, 2GB RAM'i ve 16GB depolama kapasitesini 2.000mAh batarya ile toparlayan Casper, 4G/4.5G uyumlu bir cihaz olarak karşımıza V10'u çıkarmış. Android 5.0.2 arayüzüne sahip olan cihaz 8MP arka ve 5MP ön kameraya sahip. (Ön kamera 87 derecelik geniş açıya sahip) 0.35 W/Kg SAR değeri ile de oldukça iyi olan Casper Via V10, 999TL fiyatı ile biraz üzüyor. Ancak bu fiyat farkı performans olarak değil, zariflik ve incelik olarak eklenildiğini düşünüyorum. Ama kesinlikle bir fiyat/performans telefonu maalesef değil.Genel manada orta ve alt seviye arasında bir cihaz olsa da inceliği ve hafifliği ile özellikle bayan kullanıcıların dikkatini çekeceğini düşündüğüm Casper Via V10'un en güzel detaylarından biri hiç çıkıntısı olmayan kamerası olmasıyla dikkat çekmekte. Sonuç olarak üst seviye bir performans sunamayacak olan Casper Via V10, zarifliği ve inceliğini konuşturarak piyasada yer edinmeye çalışacak. Bakalım bu incelikteki telefona bizim diğer firmalarımızdan bir cevap gelecek mi.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0